FAQ: Jak w PA podpiąć automatyczne płatności PayPal ?

SEOKatalog obsługuje płatności PayPal w sposób całkowicie automatyczny dlatego nie musimy tworzyć żadnej usługi po stronie panelu na paypal.pl

Wystarczy że w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodamy lub edytujemy grupę wybierając na samym dole opcję płatności PayPal i wypełnimy pola konto w PayPal (wpisujemy nasz login-email w paypal.pl), cenę (części składowe oddzielone kropką nie przecinkiem czyli np. 2.50), walutę (np. PLN lub USD) oraz pole informacyjne (wpisujemy np. Po akceptacji formularza dodania strony zostaniesz przeniesiony na stronę PayPal gdzie będziesz mógł opłacić swój wpis).

System jest automatyczny więc strony dodane ale nie opłacone są cały czas nieaktywne i trafiają do grupy PA -> Grupy wpisów -> Wpisy PayPal – nieopłacone skąd są po 48h usuwane jeśli płatność nadal nie wpłynęła. Administrator może oczywiście ręcznie aktywować/usuwać wpisy z tej grupy.

Jeśli płatność wpłynie w zależności od tego czy w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne mamy opcję Dodawanie stron na tak lub sugerowanie, wpis zostanie przeniesiony z grupy Wpisy PayPal – nieopłacone do Wpisy – aktywne (dla tak) lub Wpisy – nieaktywne (dla sugerowanie).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcja, Panel Administracyjny i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „FAQ: Jak w PA podpiąć automatyczne płatności PayPal ?

  • Czy istnieje możliwość wprowadzenia w przyszłych modyfikacjach opcji aby to admin decydował po jakim czasie nieopłacony wpis ma być automatycznie usuwany (oraz czy w ogól ma być usuwany automatycznie)?

  • Póki co żaden wpis nie jest usuwany. W PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów ustalasz po jakim czasie wpis ma „spaść” z grupy premium do zwykłej.

  • Nie zrozumieliśmy się :) Chodzi mi o nieusuwanie w sposób automatyczny wpisu nieopłaconego (a co za tym idzie nieaktywowanego) po 48 godzinach, a nie wpisów aktywowanych z nieopłaconym premium :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *