Archiwa tagu: płatności w katalogach

FAQ: Jak w PA podpiąć płatności platnosci.pl ?

Uwaga: przed wykonaniem czynności opisanych w tej instrukcji zapoznaj się jeszcze z tą informacją!

Przede wszystkim tworzymy usługę płatności dla naszego katalogu w zakładce Moje sklepy -> Dodaj sklep

SMS: W swoim panelu wybieramy opcję z bocznego menu Moje sklepy -> klikamy na nazwę katalogu -> Lista punktów płatności a następnie Dodaj punkt płatności – obsługujący Platnosci Kody -> Platnosci.pl Kody – SMS Premium -> Nowa lista kodów -> następnie wypełniamy wszystkie potrzebne dane. W kolejnym kroku system wygeneruje nam usługę płatności w której musimy jeszcze wygenerować listę kodów używając do tego opcji Edycja kodów -> Wygeneruj dodatkowe kody. Po wygenerowaniu kodów używamy opcji Pobierz listę niewykorzystanych kodów (nie wysłanych do odbiorcy) a następnie PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodaj lub edytuj grupę -> na samym dole znajduje się opcja płatności -> wybieramy kody i wklejamy listę kodów. Uzupełniamy też pole informacyjne o płatności wpisując w nie numer i treść SMSa, koszt, link do regulaminu operatora płatności, obsługiwane sieci itd.. (więcej…)

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , , | Skomentuj

Za co tak naprawdę płacę w katalogach ?

Natchniony dzisiejszą dyskusją na forum PiO w temacie Ostro porypało właścicieli katalogów postanowiłem napisać kilka zdań od siebie. Sprawa dotyczy płatności w katalogach a raczej tego czy i kiedy powinny (a raczej mogą) być. Problem powraca co jakiś czas jak bumerang może więc warto przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie: za co tak naprawdę płacimy ?

  • Czy za mocny link stały z silnej domeny i w zadbanym katalogu ?
  • Czy może za rozpatrzenie tego wpisu i całą masę innych kosztów z jakimi wiążę się posiadanie katalogu ?

(więcej…)

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano | 1 komentarz

FAQ: Jak w PA podpiąć płatności PayPal pośrednio przez DotPay ?

DotPay uruchomiło niedawno nową usługę pozwalającą zapłacić za usługę nie tylko przez popularne w Polsce przelewy ale także przez operatora PayPal. Jest to o tyle ciekawa opcja że możemy podpinając tylko płatności DotPay umożliwić swoim użytkownikom wykupienie kodów za pomocą kanału PayPal bez dodatkowych zabaw w Panelu Administracyjnym SEOKatalogu. Co więcej DotPay nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za taką pośrednią płatność.

Dokładna instrukcja konfiguracji konta PayPal w DotPay znajduje się > tutaj

Po stronie SEOKatalogu nie musimy wykonywać NIC WIĘCEJ niż to co opisane w instrukcji podpinania płatności DotPay.

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 5 komentarzy

FAQ: Jak w PA podpiąć automatyczne płatności PayPal ?

SEOKatalog obsługuje płatności PayPal w sposób całkowicie automatyczny dlatego nie musimy tworzyć żadnej usługi po stronie panelu na paypal.pl

Wystarczy że w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodamy lub edytujemy grupę wybierając na samym dole opcję płatności PayPal i wypełnimy pola konto w PayPal (wpisujemy nasz login-email w paypal.pl), cenę (części składowe oddzielone kropką nie przecinkiem czyli np. 2.50), walutę (np. PLN lub USD) oraz pole informacyjne (wpisujemy np. Po akceptacji formularza dodania strony zostaniesz przeniesiony na stronę PayPal gdzie będziesz mógł opłacić swój wpis).

System jest automatyczny więc strony dodane ale nie opłacone są cały czas nieaktywne i trafiają do grupy PA -> Grupy wpisów -> Wpisy PayPal – nieopłacone skąd są po 48h usuwane jeśli płatność nadal nie wpłynęła. Administrator może oczywiście ręcznie aktywować/usuwać wpisy z tej grupy.

Jeśli płatność wpłynie w zależności od tego czy w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne mamy opcję Dodawanie stron na tak lub sugerowanie, wpis zostanie przeniesiony z grupy Wpisy PayPal – nieopłacone do Wpisy – aktywne (dla tak) lub Wpisy – nieaktywne (dla sugerowanie).

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 3 komentarzy

FAQ: Jak stworzyć wpisy MULTI ?

Wpisy MULTI charakteryzują się tym że za pomocą jednego kodu można dodać wpis do wszystkich katalogów danego użytkownika. Aby stworzyć grupę MULTI tworzymy u swojego operatora płatności (np. DotPay) jedną usługę która będzie wspólna dla wszystkich katalogów.

Następnie importujemy TĄ SAMĄ paczkę kodów do wszystkich swoich katalogów w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów (dokładna instrukcja > tutaj). Tak samo we wszystkich swoich katalogach w polu informacji wpisujemy TEN SAM numer SMS/link do przelewu. Warto w polu informacji o płatności wpisać również listę wszystkich katalogów do których dodający będzie mógł dodać wpis za pomocą tego jednego kodu.

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , , , | Skomentuj

FAQ: Jak w PA podpiąć płatności DotPay ?

SMS: W swoim panelu DotPay wybieramy opcję usługi sms z bocznego menu a następnie Dodaj nową usługę -> SMS zwracający kod dostępu do usługi -> Generowanie listy 8-mio znakowych kodów -> następnie wypełniamy wszystkie potrzebne dane. W kolejnym kroku system wygeneruje nam listę kodów które importujemy do SEOKatalogu w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodaj lub edytuj grupę -> na samym dole znajduje się opcja płatności -> wybieramy kody i wklejamy listę kodów. Uzupełniamy też pole informacyjne o płatności wpisując w nie numer i treść SMSa, koszt, link do regulaminu operatora płatności, obsługiwane sieci itd..

W każdej chwili możemy wygenerować kolejne paczki kodów jeśli w PA zauważymy że poprzednia paczka zaczyna się kończyć. Wystarczy wybrać opcję usługi sms z bocznego menu a następnie Lista usług -> klikamy na usługę -> Wygeneruj dodatkowe 2500 kodów do listy. Schemat dodawania ich do PA SEOKatalog-u identyczny jak wyżej. (więcej…)

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 1 komentarz