Archiwa tagu: wersja 1.4

O dodawarkach słów kilka…

Kilka dni temu wystartował projekt o nazwie Linkcrawlers.pl który jest/będzie niczym innym jak automatem do SEOKatalogów opartych na reCaptcha. Co prawda autor narzędzia zapewnia że będzie dbał o jakość wpisów ale ja w to nie wierzę. Publiczne dodawarki prędzej czy później kończą jako zwykłe spamiarki.

W związku z tym proponuję już teraz przełączyć token w PA -> Konfiguracja -> Captcha -> na logiczny SecurImage (możemy sami definiować pytania i odpowiedzi np. „jaki jest kolor nieba?;niebieski”) lub opartą na flashu – iCaptcha (uwaga nowe tokeny dostępne dopiero od wersji 1.4 dlatego zachęcam do aktualizacji).

Ci którzy nie chcą jeszcze utrudniać życia tokenami normalnym użytkownikom mogą próbować blokować dodawarkę po IP gdy tylko zauważą pierwsze dziwne/nieprawidłowo dodane wpisy.

Dziś wypuściłem również kilka przeróbek/poprawek mających przynajmniej zmusić autora narzędzia do wyboru prawidłowych kategorii – kto zainteresowany eksperymentem zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl lub z aktualnej paczki aktualizacyjnej/instalacyjnej niech przegra pliki includes/forms.php i forms-admin.php

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano , , , , | 1 komentarz

Aktualizacja katalogów + darmowe kody + tajne kody

Jak obiecałem co jakiś czas będę wrzucał darmowe kody do swoich katalogów. Dziś garść takich kodów z okazji aktualizacji katalogów do wersji 1.4.

Po aktualizacji doszło kilka nowych boxów m.in. slider w okienku reklamowym, box ostatnich komentarzy oraz mapka Google.

Uwaga: udostępniam „tajne kody” omijające płatność na zawsze! Tajne kody oferuję osobom które:

  • zajmują się katalogowaniem i skatalogowały już dziesiątki a może nawet setki stron
  • katalogują tylko porządne strony www przydatne dla użytkownika – nie żadne zaplecze
  • piszą TYLKO i WYŁĄCZNIE eleganckie, merytoryczne i przede wszystkim unikalne opisy

Jeśli należysz do tej grupy skontaktuj się ze mną np. przez formularz na tej stronie lub bezpośrednio na kontakt@intelekt.net.pl

Uwaga: każdy ma jedną szansę! Jeśli ją zmarnujesz i zaczniesz dodawać duplikaty powielone w setkach innych katalogów lub strony marnej jakości Twój tajny kod straci ważność!

Darmowe Kody:

(więcej…)

Opublikowano Katalogi grupy INTELEKT | Otagowano , , | Skomentuj

Poprawki: Aktualizowanie BL i edycja kategorii w PA

Dla tych którzy jako pierwsi zaktualizowali katalogi do wersji 1.4 dostępne są 2 poprawki. Pierwsza (includes/optimization.php) dotyczy pobierania ilości BL podczas aktualizacji statystyk (Yahoo zmienił dziś nieco kod swojej strony i stąd problemy). Druga poprawka (admin/templates/default/fast_mod-ajax.php) dla tych którym w PA po szybkiej edycji nie pokazują się kategorie wpisu lub kategorie które się pokazują są błędne.

Obie poprawki dostępne na kontakt@seokatalogi.pl lub w paczkach instalacyjnych/aktualizacyjnych na stronie projektu.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , , | 2 komentarzy

Aktualizacja do wersji 1.4 jest już dostępna!

No i nadszedł ten dzień w końcu :) Po 3 tygodniach testów zdecydowałem się upublicznić najnowszą aktualizację 1.4. Pełną listę zmian znajdziecie w changelog-u oraz pliku readme-polish.txt w paczce instalacyjnej/aktualizacyjnej.

Aktualizacja jest zgodna wstecz czyli można aktualizować do 1.4 zarówno 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 jak i 1.31 – mogą jednak wystąpić problemy z plikiem licencyjnym (bo w nowszych wersjach się trochę różni) więc w katalogu z paczką aktualizacyjną jest stary plik license-old.zip – proszę go w razie problemów rozpakować do includes/. Tak samo z kodowaniem bazy danych – jeśli po aktualizacji zobaczymy krzaczki na stronie to w katalogu z paczką aktualizacyjną jest stary plik db-old.zip – proszę go w razie problemów rozpakować do includes/.

Jest trochę OBOWIĄZKOWYCH i sporo NIEOBOWIĄZKOWYCH zmian w templatce więc tych którzy używają niestandardowej templatki lub zmodyfikowali default odsyłam do pliku readme_update-polish.txt.

W związku ze sporą ilością zmian w templatce na stronie projektu SEOKatalog w zakładce KUP TERAZ po zalogowaniu można wykupić zlecenie aktualizacji/instalacji za 50zł + VAT – to głównie dla tych którzy nie potrafią lub którym nie chce się zrobić aktualizacji samodzielnie (przy większych ilościach katalogów do aktualizacji proszę już o kontakt na kontakt@seokatalogi.pl w sprawie negocjowania lepszej ceny).

Co dalej ? Najbliższe 2 tygodnie to pewnie wzmożony support dla osób które z aktualizacją same sobie nie poradzą oraz uzupełnianie niniejszego bloga o kolejne artykuły instruktażowe przedstawiające „ukryte” możliwości skryptu. Na pewno na dniach pojawi się również 2 część poradnika „jak stworzyć wartościowy katalog stron ?”… a potem ? Potem będziemy myśleć o wersji 1.41 😛

Opublikowano Administracja | Otagowano , , | Skomentuj

Uffff…w końcu skończyłem wersje 1.4 beta :)

Znacznie później niż zamierzałem ale cóż… wypadki losowe i chyba nieco za dużo zmian jak na jedną aktualizację. Na początku przyszłego tygodnia roześlę aktualizację do kilku testerów którzy zgłosili się najwcześniej, później następni, następni aż w momencie w którym żaden nowy nie znajdzie żadnego błędu wypuszczę finalną wersję.

Po co to wszystko skoro poprzednie aktualizacje pojawiały się od razu ? Głównie żeby uniknąć konieczności rozsyłania „setek” poprawek których nie chce się już wrzucać zwłaszcza tym którzy dysponują dużą ilością katalogów.

Ta aktualizacja wprowadza sporo nowości (więcej w changelogu) głównie w panelu administracyjnym. Moderacja nowych wpisów jest teraz jeszcze szybsza i przyjemniejsza. Być może będzie nawet mała rewolucja jeśli chodzi o katalogowanie stron a to za sprawą prostego systemu sprawdzania unikalności opisu – teraz wystarczy parę sekund, 1 klik, szybki rzut oka i dziękujemy duplikatom. Inną rewolucją w katalogowaniu na 100% będą „tajne kody płatności” – dzięki temu osoby które poważnie podchodzą do katalogowania otrzymają (przynajmniej ode mnie) kody uprawiające do dodania stron z pominięciem płatności. Ciekawe jak wpłynie to na rynek (a raczej cennik) tego typu usług…

(więcej…)

Opublikowano Administracja | Otagowano , , , | 2 komentarzy

FAQ: Instaluje pod poprawnym adresem ale nadal otrzymuję komunikat o nieprawidłowym kluczu licencyjnym…

Jeśli instalujesz pod adresem z członem www. być może Twój serwer jest tak skonfigurowany że fizycznie wskazuje jednak na adres bez www. Spróbuj stworzyć subdomenę o nazwie www i w niej zainstalować skrypt.

Uwaga: problem powinien dotyczyć już tylko wersji < 1.4

Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , , | Skomentuj

Witam i zapraszam…

…na oficjalny blog projektu SEOKatalog. Od rozpoczęcia prac nad tym projektem minęło już ponad rok i uznałem że dotychczasowy dział FAQ na głównej stronie projektu może być niewystarczający zwłaszcza gdy uwzględnimy zupełnie nowe możliwości jakie zaoferuje najnowsza wersja 1.4.

Tytułem wstępu może szybciutko wytłumaczę (a w zasadzie skopiuję tekst ze strony głównej projektu :)) czym jest SEOKatalog:

SEOKatalog to nowoczesny skrypt do tworzenia rozbudowanych katalogów stron lub firm. SEOKatalog powstał na bazie skryptu otwarty.pl mini mod v2.0 jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na nowe, bardziej rozbudowane modyfikacje. Najważniejszą zaletą SEOKatalogu jest jego otwarta idea – projekt powstał w całości w oparciu o propozycje jego użytkowników i tak będzie nadal.

(więcej…)

Opublikowano Administracja | Otagowano | Skomentuj