Archiwum kategorii: Konkurs

Wiele spraw do omówienia…

Witajcie! Zacznę nietypowo bo od przeprosin. Zdaję sobie sprawę że przez ostatnie kilka miesięcy support skryptu z mojej strony był mocno opóźniony oraz czasem utrudniony. Jak już tłumaczyłem swego czasu na forum PiO, było to wynikiem przeprowadzki do nowego mieszkania czyli zwykła, ludzka rzecz – 24-godzinna doba nie wystarczała by zająć się wszystkim. Mogło to Was dziwić i irytować bo przez pierwsze 2 lata od premiery starałem się odpowiadać natychmiast (czasem nawet w kilka minut). Tak więc – pierwsza dobra wiadomość: przeprowadzka dobiegła końca i wróciłem do normalności. Ufff… wreszcie.

Oznacza to ni mniej, ni więcej że wszystkie sprawy jakie otrzymałem od Was na kontakt@seokatalogi.pl są już albo rozwiązane albo „w toku”. Kto nie otrzymał ode mnie odpowiedzi – bardzo proszę: niech napisze do mnie raz jeszcze. Również na forum PiO będę zaglądał teraz regularnie.

OK – pora omówić pozostałe sprawy:

1. Świąteczna zniżka:

Tradycyjnie ceny dla „nowych klientów” obniżone do:

 • 100zł netto (123zł brutto) – 1 licencja
 • 400zł netto (492zł brutto) – 10 licencji
 • 800zł netto (984zł brutto) – 25 licencji

„Starych klientów” zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl bo (znów tradycyjnie) przysługują im dodatkowe zniżki „za staż”.

Zniżka potrwa tym razem do początku stycznia bo i rozpoczęcie jest lekko opóźnione w czasie.

2. Wyniki konkursu:

(więcej…)

Opublikowano Administracja, Katalogi grupy INTELEKT, Konkurs, Poprawki | Otagowano , , , , | 3 komentarzy

Konkurs + Świąteczna zniżka + Aktualizacja 1.5

Tym razem zbiorczy post bo spraw do omówienia jest sporo a pracy jeszcze więcej.

1. Konkurs: w tej edycji padł chyba rekord zgłoszonych stron ale zauważyłem że coraz trudniej znaleźć coś oryginalnego. Cieszy mnie że praktycznie każdy nowy SEOKatalog ma już na starcie bardzo ładny, kolorowy szablon ale… nie robi to już takiego wrażenia jak te pierwsze które zaczęły pojawiać się 3 lata temu. Chyba powoli wyczerpuje się zakres tego co jeszcze można upchnąć do katalogu stron. W związku z tym postanowiłem że od następnej edycji „oficjalnie” zrezygnuję z wyróżnionych miejsc 2-3.

Osobiście murowanym faworytem do zwycięstwa tej edycji był dla mnie loook.pl ale autor postanowił zasponsorować nagrodę i tym samym nie wziął udziału w konkursie. Dlatego wyniki są następujące:

 • 1 miejsce: top-strony.com.pl – „szablon kompletny”. Katalog dopracowany pod każdym względem – począwszy od przemeblowanego układu templatki, przez ostylowane pola formularza wraz z podpowiedziami kończąc na takim szczególe jak favicona. Jesli miałbym się do czegoś przyczepić to może do kolorystyki – troszkę zbyt „kolorowa” jak dla mnie ale co ja się tam znam 😛
 • 2 miejsce: bigg.pl – rzadko widuję katalogi tematyczne na SEOKatalogu a tym bardziej z tak ciekawie zrobionym banerem. Duży plus za „asynchroniczne” wczytywanie miniaturek i czytelny układ.
 • 3 miejsce: gettwo.pl – ze względu na to że to katalog „w budowie” generalnie nie powinien się tutaj znaleźć ale biorąc pod uwagę jak ciężko dzisiaj o oryginalność chciałbym wyróżnić autora za kreatywność. Zaawansowana wyszukiwarka, formularz szybkiego kontaktu to nie są moje modyfikacje więc ktoś włożył w to trochę pracy. Mam nadzieję że autor dokończy swoje dzieło.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, gratuluję zwycięzcy któremu zaraz przyznam nagrodę a dodatkowo proszę o kontakt na kontakt@seokatalogi.pl – wyróżnionym podam linki do zakupu z łączonym bonusem świątecznym (info niżej) a ze zwycięzcą omówię przekazanie nagrody sponsorowanej.

——————

2. Świąteczna zniżka: jak co roku drobny upominek z mojej strony czyli obniżka cen skryptu do:

 • 100zł netto (123zł brutto) – 1 licencja
 • 400zł netto (492zł brutto) – 10 licencji
 • 800zł netto (984zł brutto) – 25 licencji

Standardowo z niższych cen mogą skorzystać zarówno nowi jak i „starzy” klienci przy czym tych drugich również zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl bo ze świąteczną zniżką łączą się również zniżki „za staż” :)

Niższe ceny obowiązują do końca tego roku.

——————

3. Aktualizacja do wersji 1.5: pewnie o tym już większość wie ale z kronikarskiego obowiązku przypominam że zdążyłem wydać nową aktualizację przed końcem świata choć pewnie nikt we mnie nie wierzył :)

Nowa aktualizacja do wersji 1.5 jest dostępna z poziomu PA -> Optymalizacja -> Sprawdź aktualizacje z kolei instalacja w wersji 1.5 jest dostępna z poziomu seokatalogi.pl -> zakładka Mój panel po zalogowaniu. Lista zmian podana jest w changelogu oraz w pliku readme-polish.txt

Aktualizacja nie wymaga dokonywania żadnych obowiązkowych zmian w templatce z kolei zmian nieobowiązkowych dotyczących niektórych nowych funkcji jest niewiele. Jeśli jednak komuś nie chce się aktualizować katalogu samodzielnie albo po prostu nie ma na to czasu na seokatalogi.pl -> KUP TERAZ po zalogowaniu dostępna jest usługa instalacji/aktualizacji wykonywana przeze mnie.

——————

Na koniec chciałbym wszystkim życzyć rodzinnych i leniwych świąt Bożego Narodzenia… o ile przetrwacie koniec świata oczywiście :)

Chciałbym jeszcze podziękować wszystkim którzy wzięli udział w testach i aktywnie przyczynili się do wydania tej aktualki oraz przeprosić tych którzy w ostatnim czasie dostawali spóźnione odpowiedzi z supportu – od dzisiaj powinno być już lepiej.

Opublikowano Administracja, Konkurs | Otagowano , , , | 2 komentarzy

IX Edycja: Wyniki

Standardowo z lekkim opóźnieniem ale chyba „Euro 2012” wyjaśnia wszystko :)

Tym razem wybór był stosunkowo prosty. Zgłosiliście co prawda bardzo wiele katalogów z których wybrałem 10-15 najładniejszych jednak znaczna większość z nich posiadała bardzo zbliżone do siebie templatki znanego autorstwa. Tylko kilka zaprezentowało coś oryginalnego. Zaczynajmy:

 • 1 miejsce: dodaj-strone.com.pl – o ile pod względem designu w poprzednich edycjach były ładniejsze katalogi to raczej trudno byłoby znaleźć inny tak drobiazgowo dopracowany. Nagroda za całkowicie przemeblowany układ strony, gruntownie zmieniony domyślny plik CSS, ostylowane pola formularza wraz z podpowiedziami, inne okienko reklamowe, zmienione „gwiazdki” systemu oceniania, a także fajne boxy facebooka i gg. Po prostu widać że komuś się chciało :)
 • 2 miejsce: kafirm.pl – jak wyżej tylko w nieco prostszej wersji. Bardzo bogaty „firmowy”  formularz dodawania wpisu wraz z wyczerpującymi podpowiedziami. Taki katalog „nie zginie”.
 • 3 miejsce: wibe.pl – chyba najładniejszy z tych kilkunastu wiadomego pochodzenia…

Dziękuję wszystkim uczestnikom, gratuluję zwycięzcy któremu zaraz przyznam nagrodę a wyróżnionych zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl – podam linki do zakupu z bonusem.

Opublikowano Konkurs | Skomentuj

VIII Edycja: Wyniki

Na wstępie przepraszam że wyniki są dzień później niż nakazywał regulamin ale zgłoszonych stron było tak wiele że przejrzenie każdej z osobna zajęło mi nieco więcej czasu. Katalogi przeglądałem „od góry” czyli zaczynając od tych które zdobyły najwięcej Waszych (a raczej botów :P) głosów i tak po setnym katalogu straciłem nadzieję że znajdę coś „extra” jak w poprzednich edycjach. Na szczęście myliłem się ponieważ na samiutkim końcu znalazłem to:

 • dodaj-firme.com.pl – jest to chyba najładniejszy SEOKatalog jaki widziałem i swoją dbałością o szczegóły wyprzedził moim zdaniem (dotychczas stawiany przeze mnie na wzór) katalogujemy.net. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić – może irytują tyle te puste pola przy formularzu komentarza na podstronie wpisu ? Może nie ostylowane pola formularza przy dodawaniu wpisu ? Ale nie bądźmy czepialscy… 😛

Zwycięzca znany a 2 wyróżnienia kieruję do:

 • 3db.pl – wiem, wiem takie coś podobne już było w poprzedniej edycji. Złośliwi mogą nawet pewnie podać ksywkę grafika ale… czyż nie jest ładny ? Ale to „Witamy w 3db.pl – najnowszym polskim projekcie SEO mającym na celu stworzenie profesjonalnego skryptu” proszę zmienić czym prędzej! :)
 • paladyn.net – racja nie jest piękny, raczej graficznie toporny ale wśród wielu bliźniaczo powielonych skórek chciałem wyróżnić kogoś komu chciało się nieco „przemeblować” położenie boxów m.in. z strukturą kategorii lub komu chciało się zamontować inny system okienka reklamowego.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, gratuluję zwycięzcy któremu zaraz przyznam nagrodę a wyróżnionych zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl – podam linki do zakupu z bonusem. Jutro otworzę zapisy na kolejną edycję a wyniki w połowie przyszłego roku już na pewno na wersji 1.5 która jest „prawie” gotowa.

Opublikowano Konkurs | 1 komentarz

VII Edycja: Wyniki

Pora rozstrzygnąć kolejną edycję konkursu na „najbardziej wypieszczony SEOKatalog”. Muszę powiedzieć że wydłużenie czasu zgłaszania nowych katalogów do konkursu z 3 do 6 miesięcy było dobrą decyzją! Tym razem miałem naprawdę spore trudności w wyborze tej jednej jedynej perełki. W związku z tym postanowiłem poszerzyć podium aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony… a więc fanfary, oklaski Panie i Panowie oto zwycięzcy:

 • gigacat.pl – co tu dużo pisać; piękna, templatka o stonowanych barwach, dopracowana w każdym szczególe
 • katlog.pl – uzasadnienie jak wyżej
 • stronypilskie.pl – pomimo tego że grafiką ustępuje pozostałym zwycięzcom muszę docenić elegancki, „portalowy” i całkowicie przebudowany układ strony – na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać że to SEOKatalog

A oto wyróżnieni:

 • gaper.pl – podobny deseń do 2 zwycięskich katalogów a mimo wszystko czegoś brakuje…
 • katalog.bankowynet.pl – lubię eleganckie, schludne szablony a ten od razu daje nam do zrozumienia że mamy do czynienia z profesjonalnym katalogiem (ot choćby takie dodatkowe informacje w chmurkach w formularzu dodawania strony – niby szczegół a komu chce się to robić prawda? :P)
 • ecamel.pl – jedyny tematyczny katalog na podium; templatka może nie rzuca na kolana ale cieszy oko; szkoda tylko że slider nie działa…
 • wszechdostepny.pl – wyróżnienie głównie za nietypowy slider na stronie głównej – fajnie zobaczyć coś nowego; zresztą reszta templatki też robi pozytywne wrażenie

Prawda że sporo tego ? Oby jak najwięcej takich katalogów!

Dziękuję wszystkim uczestnikom, gratuluję zwycięzcom którym zaraz przyznam nagrody a wyróżnionych zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl – podam linki do zakupu z bonusem. Jeszcze dziś otworzę zapisy na kolejną edycję a wyniki pod koniec roku.

Opublikowano Konkurs | 1 komentarz

VI Edycja: Wyniki

Kończymy kolejną edycję naszego konkursu na „najbardziej wypieszczony SEOKatalog”. Prezenty otrzymują:

 1. miejsce: spiskatalogow.org – elegancka templatka, niestandardowy slider, moduł oceniania w liście wpisów (a to wcale łatwe do zrobienia nie jest :P) oraz bardzo interesujące wykorzystanie modułu mapki województw jako mapki skryptów
 2. miejsce: aliweb.pl – wystrzałowa grafika, co prawda wielu twierdziło że znaleziona w sieci ale jej zakodowanie pod SEOKatalog też wymagało cierpliwości i pomysłowości
 3. miejsce: askway.biz – przykład na to że nie trzeba tworzyć pięknego szablonu żeby katalog wyglądał profesjonalnie

Gratuluje zwycięzcom, zaraz przyznam swoją nagrodę a co do pozostałych to proszę o kontaktowanie się na kontakt@seokatalogi.pl – będę kierował do Kojotka (uwaga czas oczekiwania na nagrodę może trochę potrwać bo z tego co wiem Kojotek jest na urlopie) w celu odbioru pozostałych nagród.

Ogólnie ta edycja była chyba jedną z najsłabszych – mnóstwo stron zgłoszonych do konkursu z czego może jedynie 5-6 katalogów ze sobą konkurowało… reszta to albo standardowe skórki ze zmienioną kolorystyką albo fajny header ale reszta standardowa.

W związku z tym postanowiłem dać Wam w następnej edycji nieco więcej czasu na stworzenie unikatowych katalogów – zgłoszenia stron do VII  edycji będą trwać 6 zamiast 3 miesięcy.

Opublikowano Konkurs | Otagowano , | Skomentuj