Archiwa tagu: box

Uffff…w końcu skończyłem wersje 1.4 beta :)

Znacznie później niż zamierzałem ale cóż… wypadki losowe i chyba nieco za dużo zmian jak na jedną aktualizację. Na początku przyszłego tygodnia roześlę aktualizację do kilku testerów którzy zgłosili się najwcześniej, później następni, następni aż w momencie w którym żaden nowy nie znajdzie żadnego błędu wypuszczę finalną wersję.

Po co to wszystko skoro poprzednie aktualizacje pojawiały się od razu ? Głównie żeby uniknąć konieczności rozsyłania „setek” poprawek których nie chce się już wrzucać zwłaszcza tym którzy dysponują dużą ilością katalogów.

Ta aktualizacja wprowadza sporo nowości (więcej w changelogu) głównie w panelu administracyjnym. Moderacja nowych wpisów jest teraz jeszcze szybsza i przyjemniejsza. Być może będzie nawet mała rewolucja jeśli chodzi o katalogowanie stron a to za sprawą prostego systemu sprawdzania unikalności opisu – teraz wystarczy parę sekund, 1 klik, szybki rzut oka i dziękujemy duplikatom. Inną rewolucją w katalogowaniu na 100% będą „tajne kody płatności” – dzięki temu osoby które poważnie podchodzą do katalogowania otrzymają (przynajmniej ode mnie) kody uprawiające do dodania stron z pominięciem płatności. Ciekawe jak wpłynie to na rynek (a raczej cennik) tego typu usług…

(więcej…)

Opublikowano Administracja | Otagowano , , , | 2 komentarzy

FAQ: Jak aktywować okienko reklamowe ?

Przede wszystkim należy je uaktywnić w PA -> Konfiguracja -> Wygląd, następnie należy podpiąć jakąś grupę wpisów w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> opcja: strona w okienku reklamowym, na koniec pozostaje dodać jakąś stronę do tej grupy.

Opublikowano Panel Administracyjny | Otagowano , , | Skomentuj

FAQ: Jak zaktualizować statystyki IP BL PR ?

Statystyki można zaktualizować w PA -> Optymalizacja -> Aktualizuj statystyki; sugeruję wcześniej w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne przełączyć metodę pobierania treści na curl().

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , | Skomentuj

FAQ: Jak dodać box statystyk wejść robotów na inne podstrony np. na stronę główną ?

Wystarczy dodać w pliku odpowiedniej podstrony (w tym przypadku strony głównej więc templates/<–nazwa-templatki–>/ home.php) poniższy kod:

<? if ($GLOBALS['cfg']['bot'] == 1) : ?>    
     <h3><?=$GLOBALS['lang'][188];?>:</h3>
     <center>
<? for ($i=0; $i<count($GLOBALS['sessions']); $i++) : ?>
      <img src="http://<?=$GLOBALS['url'];?>/images/robots/<?=$GLOBALS['sessions'][$i]['bot'];?>.gif" alt="Odwiedziny <?=$GLOBALS['sessions'][$i]['bot'];?>" /> <span style="font:13px Verdana;position:relative;bottom:4px;padding-right:10px;"><?=$GLOBALS['sessions'][$i]['count'];?></span> 
<? endfor; ?>           
     </center>
<? endif; ?>
Opublikowano Instrukcja, Zmiany w templatce | Otagowano , , | 1 komentarz