SEOKatalog – poprawka PHP 5.6, świąteczna zniżka -50% i coś jeszcze

Witam, chciałbym przekazać Państwu kilka istotnych informacji:

1. SEOKatalog został właśnie dostosowany do wersji PHP 5.5/5.6. Użytkownicy skryptu w wersji 1.5, którzy w ostatnim czasie mieli problem z działaniem swoich katalogów, proszeni są o pobranie dowolnej paczki instalacyjnej (seokatalogi.pl -> zakładka Mój panel), a następnie skopiowanie na FTP następujących plików:

 • cały folder /admin/
 • cały folder /ajaxstarrater/
 • cały folder /includes/
 • cały folder /phpmailer_v5.1/
 • plik index.php z głównego folderu ze skryptem

Ewentualne błędy które przeoczyłem proszę mi zgłaszać na kontakt@seokatalogi.pl – będę poprawiał na bieżąco.

Użytkownicy skryptu na serwerach z PHP 5.4 lub niższym NIE MUSZĄ (póki co) wgrywać powyższej poprawki.

Przypominam, że użytkownicy skryptu w wersji 1.42 lub starszej powinni wykonać pełną aktualizację przez PA -> Optymalizacja -> Sprawdź aktualizacje.

—-

2. Do dnia 31.01.2015 obowiązuje świąteczna zniżka w czasie której wszystkie ceny licencji zostały obniżone aż o 50% tj.:

 • 60 PLN netto (73,80 PLN brutto) – 1 licencja
 • 240 PLN netto (295,20 PLN brutto) – 10 licencji
 • 480 PLN netto (590,40 PLN brutto) – 25 licencji

Jest to zarazem pierwsza i ostatnia tak duża zniżka na SEOKatalog z powodów opisanych niżej.

Czytaj dalej

Opublikowano Administracja | Otagowano , , | Możliwość komentowania SEOKatalog – poprawka PHP 5.6, świąteczna zniżka -50% i coś jeszcze została wyłączona

FAQ: Jak zrobić tytuł wpisu jako podlinkowany adres URL zamiast anchor textu ?

W PA -> Edytor -> site.php zamienić:

     <h1><?=$site[0]['h1'];?></h1>

na:

     <h1><a href="http://<?=$site[0]['url'];?>" title="<?=$site[0]['title'];?>" onclick="window.open('http://<?=$GLOBALS['url'];?>/?click=<?=$site[0]['id'];?>','_blank');return false;"><?=$site[0]['url'];?></a></h1>

wersja z usuniętym członem „www.”:

     <h1><a href="http://<?=$site[0]['url'];?>" title="<?=$site[0]['title'];?>" onclick="window.open('http://<?=$GLOBALS['url'];?>/?click=<?=$site[0]['id'];?>','_blank');return false;"><?=str_replace('www.', '', $site[0]['url']);?></a></h1>
Opublikowano Zmiany w templatce | Otagowano | Możliwość komentowania FAQ: Jak zrobić tytuł wpisu jako podlinkowany adres URL zamiast anchor textu ? została wyłączona

Wiele spraw do omówienia…

Witajcie! Zacznę nietypowo bo od przeprosin. Zdaję sobie sprawę że przez ostatnie kilka miesięcy support skryptu z mojej strony był mocno opóźniony oraz czasem utrudniony. Jak już tłumaczyłem swego czasu na forum PiO, było to wynikiem przeprowadzki do nowego mieszkania czyli zwykła, ludzka rzecz – 24-godzinna doba nie wystarczała by zająć się wszystkim. Mogło to Was dziwić i irytować bo przez pierwsze 2 lata od premiery starałem się odpowiadać natychmiast (czasem nawet w kilka minut). Tak więc – pierwsza dobra wiadomość: przeprowadzka dobiegła końca i wróciłem do normalności. Ufff… wreszcie.

Oznacza to ni mniej, ni więcej że wszystkie sprawy jakie otrzymałem od Was na kontakt@seokatalogi.pl są już albo rozwiązane albo „w toku”. Kto nie otrzymał ode mnie odpowiedzi – bardzo proszę: niech napisze do mnie raz jeszcze. Również na forum PiO będę zaglądał teraz regularnie.

OK – pora omówić pozostałe sprawy:

1. Świąteczna zniżka:

Tradycyjnie ceny dla „nowych klientów” obniżone do:

 • 100zł netto (123zł brutto) – 1 licencja
 • 400zł netto (492zł brutto) – 10 licencji
 • 800zł netto (984zł brutto) – 25 licencji

„Starych klientów” zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl bo (znów tradycyjnie) przysługują im dodatkowe zniżki „za staż”.

Zniżka potrwa tym razem do początku stycznia bo i rozpoczęcie jest lekko opóźnione w czasie.

2. Wyniki konkursu:

Czytaj dalej

Opublikowano Administracja, Katalogi grupy INTELEKT, Konkurs, Poprawki | Otagowano , , , , | 3 komentarzy

Aktualizacja Google Maps

Kilka dni temu Google wyłączyło wsparcie dla API v2 od Google Map którego używał SEOKatalog. Spowodowało to problem z wyświetlaniem mapy na podstronie szczegółów wpisu oraz w formularzu dodawania nowego wpisu.

Na szczęście przerobienie funkcji wyświetlającej mapę z API v2 na v3 nie było takie trudne. Poprawka została już zaaplikowana do wersji instalacyjnej i aktualizacyjnej.

Poprawiony plik można też pobrać TUTAJ – wystarczy rozpakować do folderu js/ nadpisując obecny plik.

Dodatkowo w pliku templates/admin/default/header.php oraz templates/nazwa-templatki/header.php trzeba zmienić linię:

<script src="http://maps.google.com/maps?file=api&amp;v=3&amp;sensor=false&amp;key=<?=$GLOBALS['cfg']['google_api_key'];?>" type="text/javascript"></script>

na:

<script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?sensor=false&amp;key=<?=$GLOBALS['cfg']['google_api_key'];?>" type="text/javascript"></script>

Z góry przepraszam za dodatkową robotę ale tym razem winę ponosi samo Google, któremu „zachciało się” zmieniać coś co działało dobrze.

Opublikowano Poprawki | Otagowano | Możliwość komentowania Aktualizacja Google Maps została wyłączona

FAQ: Jak zrobić podstronę z informacją o grupach wpisów ?

Wpierw tworzymy podstronę według instrukcji > FAQ: Jak dodać nową podstronę informacyjną np. z ofertą reklamową ?

Grupy wpisów oraz listę wyróżnień jakie oferują wywołamy za pomocą kodu:

			<? $groups = select('groups', 'description, cat, home, backlink, my_sub, my_cat, my_search, friend, all_sub, all_cat, sites_link, link_box, premium_box, days, pay, pay_text, pay_account, pay_amount, pay_cur, cats, premium', '', '', ''); ?>                                
			<? for ($i=0; $i<count($groups); $i++) : ?>
			<? foreach ($groups[$i] as $key =>$value) $group[0][$key] = $value; ?>
			<? require($GLOBALS['url_dir'].'templates/'.$GLOBALS['cfg']['template'].'/add_group.php'); ?>
			<? endfor; ?>
Opublikowano Instrukcja, Zmiany w templatce | Otagowano | 2 komentarzy

Konkurs + Świąteczna zniżka + Aktualizacja 1.5

Tym razem zbiorczy post bo spraw do omówienia jest sporo a pracy jeszcze więcej.

1. Konkurs: w tej edycji padł chyba rekord zgłoszonych stron ale zauważyłem że coraz trudniej znaleźć coś oryginalnego. Cieszy mnie że praktycznie każdy nowy SEOKatalog ma już na starcie bardzo ładny, kolorowy szablon ale… nie robi to już takiego wrażenia jak te pierwsze które zaczęły pojawiać się 3 lata temu. Chyba powoli wyczerpuje się zakres tego co jeszcze można upchnąć do katalogu stron. W związku z tym postanowiłem że od następnej edycji „oficjalnie” zrezygnuję z wyróżnionych miejsc 2-3.

Osobiście murowanym faworytem do zwycięstwa tej edycji był dla mnie loook.pl ale autor postanowił zasponsorować nagrodę i tym samym nie wziął udziału w konkursie. Dlatego wyniki są następujące:

 • 1 miejsce: top-strony.com.pl – „szablon kompletny”. Katalog dopracowany pod każdym względem – począwszy od przemeblowanego układu templatki, przez ostylowane pola formularza wraz z podpowiedziami kończąc na takim szczególe jak favicona. Jesli miałbym się do czegoś przyczepić to może do kolorystyki – troszkę zbyt „kolorowa” jak dla mnie ale co ja się tam znam 😛
 • 2 miejsce: bigg.pl – rzadko widuję katalogi tematyczne na SEOKatalogu a tym bardziej z tak ciekawie zrobionym banerem. Duży plus za „asynchroniczne” wczytywanie miniaturek i czytelny układ.
 • 3 miejsce: gettwo.pl – ze względu na to że to katalog „w budowie” generalnie nie powinien się tutaj znaleźć ale biorąc pod uwagę jak ciężko dzisiaj o oryginalność chciałbym wyróżnić autora za kreatywność. Zaawansowana wyszukiwarka, formularz szybkiego kontaktu to nie są moje modyfikacje więc ktoś włożył w to trochę pracy. Mam nadzieję że autor dokończy swoje dzieło.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, gratuluję zwycięzcy któremu zaraz przyznam nagrodę a dodatkowo proszę o kontakt na kontakt@seokatalogi.pl – wyróżnionym podam linki do zakupu z łączonym bonusem świątecznym (info niżej) a ze zwycięzcą omówię przekazanie nagrody sponsorowanej.

——————

2. Świąteczna zniżka: jak co roku drobny upominek z mojej strony czyli obniżka cen skryptu do:

 • 100zł netto (123zł brutto) – 1 licencja
 • 400zł netto (492zł brutto) – 10 licencji
 • 800zł netto (984zł brutto) – 25 licencji

Standardowo z niższych cen mogą skorzystać zarówno nowi jak i „starzy” klienci przy czym tych drugich również zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl bo ze świąteczną zniżką łączą się również zniżki „za staż” :)

Niższe ceny obowiązują do końca tego roku.

——————

3. Aktualizacja do wersji 1.5: pewnie o tym już większość wie ale z kronikarskiego obowiązku przypominam że zdążyłem wydać nową aktualizację przed końcem świata choć pewnie nikt we mnie nie wierzył :)

Nowa aktualizacja do wersji 1.5 jest dostępna z poziomu PA -> Optymalizacja -> Sprawdź aktualizacje z kolei instalacja w wersji 1.5 jest dostępna z poziomu seokatalogi.pl -> zakładka Mój panel po zalogowaniu. Lista zmian podana jest w changelogu oraz w pliku readme-polish.txt

Aktualizacja nie wymaga dokonywania żadnych obowiązkowych zmian w templatce z kolei zmian nieobowiązkowych dotyczących niektórych nowych funkcji jest niewiele. Jeśli jednak komuś nie chce się aktualizować katalogu samodzielnie albo po prostu nie ma na to czasu na seokatalogi.pl -> KUP TERAZ po zalogowaniu dostępna jest usługa instalacji/aktualizacji wykonywana przeze mnie.

——————

Na koniec chciałbym wszystkim życzyć rodzinnych i leniwych świąt Bożego Narodzenia… o ile przetrwacie koniec świata oczywiście :)

Chciałbym jeszcze podziękować wszystkim którzy wzięli udział w testach i aktywnie przyczynili się do wydania tej aktualki oraz przeprosić tych którzy w ostatnim czasie dostawali spóźnione odpowiedzi z supportu – od dzisiaj powinno być już lepiej.

Opublikowano Administracja, Konkurs | Otagowano , , , | 2 komentarzy

FAQ: Jak zmienić sposób wysyłki powiadomień przez serwer SMTP ?

W PA -> Konfiguracja -> Powiadomienia E-Mail po kliknięciu na link Ustawienia możemy przełączyć sposób wysyłania wiadomości z funkcji Mail na SMTP. Wystarczy podać host, port (zazwyczaj 587), login, hasło – wszystkie te dane znajdziemy u hostingodawcy.

UWAGA: W przypadku problemów z podpięciem serwera SMTP od Gmaila należy jako host wpisać ssl://smtp.gmail.com zamiast zwykłego smtp.gmail.com oraz port 465 zamiast 587.

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , | Możliwość komentowania FAQ: Jak zmienić sposób wysyłki powiadomień przez serwer SMTP ? została wyłączona

FAQ: Jak zmienić sposób sortowania wpisów ?

Aby zmienić domyślny sposób sortowania wpisów w liście na danej podstronie należy w PA -> Edytor – w pliku którego dotyczy dana podstrona odnaleźć kod:

<? $sites = sites(); for ($i=0; $i<count($sites); $i++) : ?>

i zamienić na np:

<? $sites = sites('', 'date desc'); for ($i=0; $i<count($sites); $i++) : ?>

gdzie date desc to przykładowy sposób sortowania po dacie od najnowszego do najstarszego. Możliwości jest bardzo wiele – może to być również np. views asc – czyli po wyświetleniach od najmniejszej do największej.

Opublikowano Instrukcja, Zmiany w templatce | Otagowano | Możliwość komentowania FAQ: Jak zmienić sposób sortowania wpisów ? została wyłączona

FAQ: Jak zrobić żeby na podstronie kategorii wyświetlała się mapka z województwami jako podkategorie ?

Jeśli tworzymy katalog tematyczny (np. medyczny) 2-stopniowa struktura kategorii często jest nam zbędna. W takiej sytuacji możemy podkategorie zamienić na województwa i na podstronie każdej kategorii (np. Stomatolog, Chirurg, Alergolog) wyświetlić mapkę Polski co da ciekawy efekt (np. Stomatolog -> pomorskie, Stomatolog -> śląskie). W tym celu należy:

 1. włączyć mapkę województw w PA -> Konfiguracja -> Katalog firm
 2. do każdej kategorii w PA za pomocą Masowego dodawania podkategorii dodać listę województw:

  Dolnośląskie
  Kujawsko-pomorskie
  Lubelskie
  Lubuskie
  Łódzkie
  Małopolskie
  Mazowieckie
  Opolskie
  Podkarpackie
  Podlaskie
  Pomorskie
  Śląskie
  Świętokrzyskie
  Warmińsko-mazurskie
  Wielkopolskie
  Zachodniopomorskie

 3. w PA -> Edytor -> cat.php usunąć kod:
       <div id="category">
        <? cat_sub(); ?>
       </div>
  

  i w to miejsce wstawić:

       <div id="wojewodztwa">
         <ul id="polska" class="po_prawej"> 
  <? $select_sub = select('subcategories', 'id, id_cat, title, sites_active', 'id_cat = "'.$_GET['id'].'" && active = "1"', '`title` COLLATE utf8_polish_ci', ''); for ($i=0; $i<count($select_sub); $i++) : ?>
          <li id="polska<?=$i+1;?>"><a href="http://<?=url('sub', $select_sub[$i]['title'], $select_sub[$i]['id'], $select_sub[$i]['id_cat']);?>" title="<?=$select_sub[$i]['title'];?>"><?=$select_sub[$i]['title'];?></a></li>
  <? endfor; ?>
         </ul>             
       </div>
  
Opublikowano Instrukcja, Zmiany w templatce | Otagowano , | 1 komentarz

Zmiany w PagePeeker

Tradycją stało się to że od czasu do czasu jakiś system miniaturek musi nam utrudnić życie wprowadzając mniej lub bardziej istotne zmiany. Tym razem z pozoru błahą zmianę zafundowało nam PagePeeker które zamiast jak dotychczas wyświetlać miniaturki spod adresu np:

http://pagepeeker.com/thumbs.php?size=l&url=http://

wymaga wywołania nowego adresu:

http://free.pagepeeker.com/v2/thumbs.php?size=l&url=http://

Na szczęście operator miniaturek pomyślał o przekierowaniu ze starego adresu na nowy dzięki czemu osoby NIE korzystające z cachowania miniatur nie odczują zmiany.

Mniej szczęścia mają osoby korzystające z cachowania miniaturek na własnym serwerze. O ile korzystają z curla (można sprawdzić w cache-thumbs/config.php – metoda pobierania treści) to przekierowanie nie zadziała. W takim przypadku należy w PA -> Konfiguracja -> Wygląd – zmienić adres na nowy.

Opublikowano Miniaturki | Otagowano | 2 komentarzy