Archiwa tagu: curl

FAQ: Jak skonfigurować proxy ?

Jeśli mamy problemy opisane w tym artykule możemy spróbować włączyć u siebie proxy. Aby to zrobić proszę w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne -> przełączyć pobieranie treści na curl i w niżej zamieszczonym polu wpisać adresy/IP proxy.

System proxy w SEOKatalogu obsługuje zarówno połączenia bezpośrednie jak i pośrednie. (więcej…)

Opublikowano Panel Administracyjny | Otagowano , , | 7 komentarzy

FAQ: Dlaczego nie pobiera mi PageRank i/lub statystyk BL ?

Najczęstszym (i właściwie jedynym) powodem jest czasowo nałożony przez Google/Yahoo ban na IP serwera za zbyt dużą ilość odpytań o wartość PR/BL. Ban najczęściej zostaje zdjęty po 24h ale czasem może potrwać dłużej.

Proszę pamiętać że konto shared współdzieli IP z setkami innych kont na tym serwerze i o ban jest bardzo łatwo (stąd informacja w wymogach instalacyjnych o to żeby postarać się o „w miarę unikalne” a najlepiej dedykowane IP).

Jeśli posiadamy konto SEO z wieloma IPkami do wyboru możemy w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne -> pobieranie treści: curl() wpisać listę tychże IPków – wtedy skrypt za każdym razem wysyłając zapytanie do wyszukiwarki będzie losował nowe IP (uwaga: modyfikacja dostępna od wersji 1.4).

Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , , , , , | Skomentuj

FAQ: Jak zaktualizować statystyki IP BL PR ?

Statystyki można zaktualizować w PA -> Optymalizacja -> Aktualizuj statystyki; sugeruję wcześniej w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne przełączyć metodę pobierania treści na curl().

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , | Skomentuj