Archiwum kategorii: Poprawki

Wiele spraw do omówienia…

Witajcie! Zacznę nietypowo bo od przeprosin. Zdaję sobie sprawę że przez ostatnie kilka miesięcy support skryptu z mojej strony był mocno opóźniony oraz czasem utrudniony. Jak już tłumaczyłem swego czasu na forum PiO, było to wynikiem przeprowadzki do nowego mieszkania czyli zwykła, ludzka rzecz – 24-godzinna doba nie wystarczała by zająć się wszystkim. Mogło to Was dziwić i irytować bo przez pierwsze 2 lata od premiery starałem się odpowiadać natychmiast (czasem nawet w kilka minut). Tak więc – pierwsza dobra wiadomość: przeprowadzka dobiegła końca i wróciłem do normalności. Ufff… wreszcie.

Oznacza to ni mniej, ni więcej że wszystkie sprawy jakie otrzymałem od Was na kontakt@seokatalogi.pl są już albo rozwiązane albo „w toku”. Kto nie otrzymał ode mnie odpowiedzi – bardzo proszę: niech napisze do mnie raz jeszcze. Również na forum PiO będę zaglądał teraz regularnie.

OK – pora omówić pozostałe sprawy:

1. Świąteczna zniżka:

Tradycyjnie ceny dla „nowych klientów” obniżone do:

  • 100zł netto (123zł brutto) – 1 licencja
  • 400zł netto (492zł brutto) – 10 licencji
  • 800zł netto (984zł brutto) – 25 licencji

„Starych klientów” zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl bo (znów tradycyjnie) przysługują im dodatkowe zniżki „za staż”.

Zniżka potrwa tym razem do początku stycznia bo i rozpoczęcie jest lekko opóźnione w czasie.

2. Wyniki konkursu:

(więcej…)

Opublikowano Administracja, Katalogi grupy INTELEKT, Konkurs, Poprawki | Otagowano , , , , | 3 komentarzy

Aktualizacja Google Maps

Kilka dni temu Google wyłączyło wsparcie dla API v2 od Google Map którego używał SEOKatalog. Spowodowało to problem z wyświetlaniem mapy na podstronie szczegółów wpisu oraz w formularzu dodawania nowego wpisu.

Na szczęście przerobienie funkcji wyświetlającej mapę z API v2 na v3 nie było takie trudne. Poprawka została już zaaplikowana do wersji instalacyjnej i aktualizacyjnej.

Poprawiony plik można też pobrać TUTAJ – wystarczy rozpakować do folderu js/ nadpisując obecny plik.

Dodatkowo w pliku templates/admin/default/header.php oraz templates/nazwa-templatki/header.php trzeba zmienić linię:

<script src="http://maps.google.com/maps?file=api&amp;v=3&amp;sensor=false&amp;key=<?=$GLOBALS['cfg']['google_api_key'];?>" type="text/javascript"></script>

na:

<script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?sensor=false&amp;key=<?=$GLOBALS['cfg']['google_api_key'];?>" type="text/javascript"></script>

Z góry przepraszam za dodatkową robotę ale tym razem winę ponosi samo Google, któremu „zachciało się” zmieniać coś co działało dobrze.

Opublikowano Poprawki | Otagowano | Skomentuj

Testerzy do wersji 1.5 beta poszukiwani

Tak to nie żart. Było co prawda drobne (oj tam rok) opóźnienie ale nowa wersja 1.5 jest już dostępna :)

Wstępną listę zmian i nowych funkcji wypisałem na forum PiO więc nie będę powtarzał tym bardziej że to się może jeszcze w trakcie testów zmienić.

Ze względu na to że w tej aktualizacji jest wiele bardzo rozległych modyfikacji postanowiłem że w przeciwieństwie do poprzednich wersji ta przejdzie wpierw publiczne testy. Niniejszym wpisem zapraszam więc wszystkich chętnych na kontakt@seokatalogi.pl. W treści wiadomości proszę podać adres katalogu. Szczególnie mile widziani są „ogarnięci” właściciele dużych katalogów bo tam ewentualne błędy wyjdą najszybciej.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | 6 komentarzy

odnosniki.pl – poprawka

Jako że od tygodnia serwis odnosniki.pl nie daje znaku życia do pobrania TUTAJ jest poprawka która wyłącza pobieranie ilości backlinków za pośrednictwem tej strony. Poprawka jest już także dostępna w paczkach instalacyjnych/aktualizacyjnych. Od tej pory wartość BL pobierana jest już tylko z majesticseo.com

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | 6 komentarzy

Google rezygnuje z klucza API do mapki

No i w sumie dobrze ale jak zwykle są z tym problemy. Co prawda mapka Google zaimplementowana w SEOKatalogu za pomocą API v2 wciąż działa to jednak w niektórych przypadkach dotyczących wpisów bez mapki wyrzuca ponoć taki błąd:

Rozwiązanie jest proste: PA -> Konfiguracja -> Katalog firm -> Ustawienia -> usuwamy klucz API.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | Skomentuj

Alternatywa dla Yahoo Site Explorer

Od ponad miesiąca nie działa funkcja aktualizacji statystyk BL w SEOKatalogu. „Winę” za to ponosi serwis Yahoo który zakończył swoją usługę Site Explorer. Minęło już jednak trochę czasu aby wybrać system alternatywny i zgodnie z Waszą prośbą do pobrania > TUTAJ jest poprawka która sprawdza ilość BL z serwisu majesticseo.com i odnosniki.pl po czym wybiera większą wartość i umieszcza w bazie. Plik należy rozpakować do folderu includes/ a następnie ponownie użyć opcji PA -> Optymalizacja -> Aktualizuj statystyki.

Poprawka oczywiście znajduje się już także w paczce instalacyjnej/aktualizacyjnej.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , , , | 7 komentarzy

Google znów miesza…

…tym razem ze stroną wyników wyszukiwania dla parametru site. W związku z tym wielce prawdopodobne jest że w Twoim katalogu przestała działać opcja aktualizacji statystyk dla zindeksowanych podstron (czyli IP). Zalecam więc pobranie tej poprawki i rozpakowanie do includes/. Poprawka znajduje się już także w wersji instalacyjnej/aktualizacyjnej.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | Skomentuj

Google namieszało z PageRank…

…a ja muszę to odkręcać 😛

Po chwilowej panice kiedy wszystko wskazywało na to że to już koniec kochanego paseczka okazało się że Google zmienił tylko nazwę hosta z którego wartość PR jest pobierana. Było: toolbarqueries.google.com/search – jest: toolbarqueries.google.com/tbr. Tym samym narobili nam właścicielom katalogów trochę kłopotu bo trzeba zaktualizować plik includes/pagerank.php do czego niniejszym zachęcam. Plik jest do pobrania TUTAJ lub z paczki aktualizacyjnej/instalacyjnej.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | 16 komentarzy

Poprawki: Aktualizowanie BL i edycja kategorii w PA

Dla tych którzy jako pierwsi zaktualizowali katalogi do wersji 1.4 dostępne są 2 poprawki. Pierwsza (includes/optimization.php) dotyczy pobierania ilości BL podczas aktualizacji statystyk (Yahoo zmienił dziś nieco kod swojej strony i stąd problemy). Druga poprawka (admin/templates/default/fast_mod-ajax.php) dla tych którym w PA po szybkiej edycji nie pokazują się kategorie wpisu lub kategorie które się pokazują są błędne.

Obie poprawki dostępne na kontakt@seokatalogi.pl lub w paczkach instalacyjnych/aktualizacyjnych na stronie projektu.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , , | 2 komentarzy