Archiwa tagu: paypal

Chargeback w PayPal a płatne wpisy…

Niedawno miałem do czynienia z tkz. chargeback w PayPal z powodu jednego „niezadowolonego klienta”. Jest to w zasadzie jedyny minus PayPala z punktu widzenia  sprzedawcy – każdy klient (a zwłaszcza taki który płaci kartą kredytową) może wpierw wykupić kod, dodać stronę do katalogu… a potem 1 kliknięciem „zażądać zwrotu kasy” co skutkuje natychmiastowym zablokowaniem tychże środków na naszym koncie PayPal do czasu rozpatrzenia sprawy (co przynajmniej w moim przypadku trwało prawie miesiąc). Dla porównania dodam tylko że w DotPay takie coś nie istnieje – tylko my jako odbiorca płatności możemy dokonać (automatycznie) zwrotu.

Sprawa dotyczyła bardzo małej sumy więc normalnie bym się „nie kłócił” tylko zwrócił kasę i „Panu już dziękujemy” ale pomyślałem sobie że przecież przez PayPal-a klient może sobie kupić droższy kod premium np. za 150zł – dobrzy byłoby więc wiedzieć jak wtedy radzić sobie w takich sytuacjach. Sprawa zakończyła się dla mnie (czyli właściciela katalogów) pomyślnie ale po kolei: (więcej…)

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano , , | 3 komentarzy

FAQ: Jak w PA podpiąć płatności PayPal pośrednio przez DotPay ?

DotPay uruchomiło niedawno nową usługę pozwalającą zapłacić za usługę nie tylko przez popularne w Polsce przelewy ale także przez operatora PayPal. Jest to o tyle ciekawa opcja że możemy podpinając tylko płatności DotPay umożliwić swoim użytkownikom wykupienie kodów za pomocą kanału PayPal bez dodatkowych zabaw w Panelu Administracyjnym SEOKatalogu. Co więcej DotPay nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za taką pośrednią płatność.

Dokładna instrukcja konfiguracji konta PayPal w DotPay znajduje się > tutaj

Po stronie SEOKatalogu nie musimy wykonywać NIC WIĘCEJ niż to co opisane w instrukcji podpinania płatności DotPay.

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 5 komentarzy

FAQ: Jak w PA podpiąć automatyczne płatności PayPal ?

SEOKatalog obsługuje płatności PayPal w sposób całkowicie automatyczny dlatego nie musimy tworzyć żadnej usługi po stronie panelu na paypal.pl

Wystarczy że w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodamy lub edytujemy grupę wybierając na samym dole opcję płatności PayPal i wypełnimy pola konto w PayPal (wpisujemy nasz login-email w paypal.pl), cenę (części składowe oddzielone kropką nie przecinkiem czyli np. 2.50), walutę (np. PLN lub USD) oraz pole informacyjne (wpisujemy np. Po akceptacji formularza dodania strony zostaniesz przeniesiony na stronę PayPal gdzie będziesz mógł opłacić swój wpis).

System jest automatyczny więc strony dodane ale nie opłacone są cały czas nieaktywne i trafiają do grupy PA -> Grupy wpisów -> Wpisy PayPal – nieopłacone skąd są po 48h usuwane jeśli płatność nadal nie wpłynęła. Administrator może oczywiście ręcznie aktywować/usuwać wpisy z tej grupy.

Jeśli płatność wpłynie w zależności od tego czy w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne mamy opcję Dodawanie stron na tak lub sugerowanie, wpis zostanie przeniesiony z grupy Wpisy PayPal – nieopłacone do Wpisy – aktywne (dla tak) lub Wpisy – nieaktywne (dla sugerowanie).

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 3 komentarzy