Archiwa tagu: dodawarka do seokatalogów

O dodawarkach słów kilka…

Kilka dni temu wystartował projekt o nazwie Linkcrawlers.pl który jest/będzie niczym innym jak automatem do SEOKatalogów opartych na reCaptcha. Co prawda autor narzędzia zapewnia że będzie dbał o jakość wpisów ale ja w to nie wierzę. Publiczne dodawarki prędzej czy później kończą jako zwykłe spamiarki.

W związku z tym proponuję już teraz przełączyć token w PA -> Konfiguracja -> Captcha -> na logiczny SecurImage (możemy sami definiować pytania i odpowiedzi np. „jaki jest kolor nieba?;niebieski”) lub opartą na flashu – iCaptcha (uwaga nowe tokeny dostępne dopiero od wersji 1.4 dlatego zachęcam do aktualizacji).

Ci którzy nie chcą jeszcze utrudniać życia tokenami normalnym użytkownikom mogą próbować blokować dodawarkę po IP gdy tylko zauważą pierwsze dziwne/nieprawidłowo dodane wpisy.

Dziś wypuściłem również kilka przeróbek/poprawek mających przynajmniej zmusić autora narzędzia do wyboru prawidłowych kategorii – kto zainteresowany eksperymentem zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl lub z aktualnej paczki aktualizacyjnej/instalacyjnej niech przegra pliki includes/forms.php i forms-admin.php

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano , , , , | 1 komentarz