Wiele spraw do omówienia…

Witajcie! Zacznę nietypowo bo od przeprosin. Zdaję sobie sprawę że przez ostatnie kilka miesięcy support skryptu z mojej strony był mocno opóźniony oraz czasem utrudniony. Jak już tłumaczyłem swego czasu na forum PiO, było to wynikiem przeprowadzki do nowego mieszkania czyli zwykła, ludzka rzecz – 24-godzinna doba nie wystarczała by zająć się wszystkim. Mogło to Was dziwić i irytować bo przez pierwsze 2 lata od premiery starałem się odpowiadać natychmiast (czasem nawet w kilka minut). Tak więc – pierwsza dobra wiadomość: przeprowadzka dobiegła końca i wróciłem do normalności. Ufff… wreszcie.

Oznacza to ni mniej, ni więcej że wszystkie sprawy jakie otrzymałem od Was na kontakt@seokatalogi.pl są już albo rozwiązane albo „w toku”. Kto nie otrzymał ode mnie odpowiedzi – bardzo proszę: niech napisze do mnie raz jeszcze. Również na forum PiO będę zaglądał teraz regularnie.

OK – pora omówić pozostałe sprawy:

1. Świąteczna zniżka:

Tradycyjnie ceny dla „nowych klientów” obniżone do:

 • 100zł netto (123zł brutto) – 1 licencja
 • 400zł netto (492zł brutto) – 10 licencji
 • 800zł netto (984zł brutto) – 25 licencji

„Starych klientów” zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl bo (znów tradycyjnie) przysługują im dodatkowe zniżki „za staż”.

Zniżka potrwa tym razem do początku stycznia bo i rozpoczęcie jest lekko opóźnione w czasie.

2. Wyniki konkursu:

Tak – nie zapomniałem. Przejrzałem te dziesiątki zgłoszonych przez ostatni rok katalogów i wybrałem:

 • 1 miejsce: yurt.pl – „brzydkie kaczątko” wyglądało kiedyś tak – archive a dziś wygląda rewelacyjnie. Duże brawa dla właściciela, któremu po latach chciało się wrócić do swojego katalogu żeby go jeszcze dodatkowo „upiększyć”. Tym się zresztą właśnie charakteryzuje dobry katalog – właściciel wciąż go poprawia, modyfikuje, dodaje nowe funkcjonalności. Nie boi się kombinować. I to lubię.
 • 2 miejsce: elitarny.eu – widziałem już podobne szablony ale… ten również wygląda zacnie.  Szczególnie urzekł mnie ten „bałwanek” w stopce :) Znów przykład na to że właściciel nawet „sezonowo” coś musi wcisnąć do szablonu.

Obu zwycięzcom gratuluję, Ode mnie dodatkowa licencja już leci na ich konta a w kwestii nagrody od sponsora będę się jeszcze kontaktował (muszę się upewnić czy po takim czasie jest ona wciąż aktualna ehhh… „moja wina, moja bardzo wielka wina”).

3. Zmiana mapek Google:

Przypominam że Google wyłączyło API v2 dla swoich mapek przez co w większości SEOKatalog-ów zamiast mapki pojawia się szary prostokąt. Poprawka opublikowana już jakiś czas temu przeze mnie rozwiązuje ten problem > TUTAJ

4. Zmiana majesticseo ?

majesticseo.com z którego korzysta SEOKatalog do pobierania ilości BL jakiś czas temu mocno ograniczył możliwość korzystania z serwisu osobom bez rejestracji/logowania. Efekt jest taki, że opcja PA -> Optymalizacja -> Sprawdź aktualizacje czasem zwraca wartość BL, a czasem nie. Nie wiem ile requestów można teraz bez logowania zrobić dziennie ale chyba bardzo mało.

W związku z tym pytanie do Was: zmieniamy system na ahrefs.com czy mam się bawić w robienie logowania do majesticseo przez CURLa ? Innymi słowy: co lepsze – majesticseo czy ahrefs ?

5. Zmiana warunków cesji licencji:

Ostatnio miałem bardzo przykrą sytuację w której (podobno) oszust włamując się na czyjeś konto podszył się pod właściciela i odsprzedał konto innej osobie. Nowy nabywca w dobrej wierze kupując konto i zmieniając dane na swoje myślał że sprawa jest zakończona. Niestety po jakimś czasie odezwał się poprzedni właściciel konta i zażądał zwrotu konta.

Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości zaostrzam wymogi dotyczące „odsprzedaży” licencji i kont:

 • Bez względu na to czy sprawa dotyczy odsprzedaży jednej lub więcej licencji, czy całego konta ze wszystkimi licencjami – sprzedający bezwzględnie musi napisać do mnie na kontakt@seokatalogi.pl że zrzeka się licencji na Pana/Panią „tutaj imię i nazwisko”. Niech kupujący tego dopilnuje!
 • Jeśli otrzymam taką prośbę poproszę o skany dowodów osobistych zarówno jedną jak i drugą stronę.

Przykro mi, ale to jedyny sposób weryfikacji żebym miał 100% pewność że sprzedający jest faktycznie właścicielem tych licencji.

6. Plany na przyszłość:

Nie będę ukrywał, że teraz gdy wreszcie 24-godzinna doba na powrót wystarcza do normalnego życia mam pewne plany:

 • na pewno szykuje się w połowie 2014 roku kolejna aktualizacja skryptu. Raczej nie będzie taka duża jak poprzednie, ale niektóre z Waszych pomysłów są warte zaprogramowania.
 • najbliższy tydzień po świętach to będzie gruntowna moderacja moich katalogów z listy katalogi.intelekt.net.pl – wiem – mnóstwo roboty
 • na 2014 rok szykuję też premierę nowego skryptu – póki co nie zdradzę szczegółów :)

————

Kończąc ten przydługawy news chciałbym Wam życzyć beztroskich świąt Bożego Narodzenia i jak najmniej problemów w nowym roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracja, Katalogi grupy INTELEKT, Konkurs, Poprawki i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Wiele spraw do omówienia…

 • Odnośnie punktu 4 to w zasadzie ciężko się wypowiedzieć jeśli się nie zna różnic. Mi osobiście istotne są staty, a skąd i jak – bez różnicy.

 • Osobiście w ostatnim czasie zauważyłem, że ahrefs ma dokładniejsze dane i co czasem istotne bardziej świeże. Jestem za wprowadzeniem ahrefsa :)

 • Bardzo się cieszę że wróciłeś do gry :) Wszystkiego dobrego na nowy rok.