Archiwa tagu: instalacja

Aktualizacja do wersji 1.4 jest już dostępna!

No i nadszedł ten dzień w końcu :) Po 3 tygodniach testów zdecydowałem się upublicznić najnowszą aktualizację 1.4. Pełną listę zmian znajdziecie w changelog-u oraz pliku readme-polish.txt w paczce instalacyjnej/aktualizacyjnej.

Aktualizacja jest zgodna wstecz czyli można aktualizować do 1.4 zarówno 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 jak i 1.31 – mogą jednak wystąpić problemy z plikiem licencyjnym (bo w nowszych wersjach się trochę różni) więc w katalogu z paczką aktualizacyjną jest stary plik license-old.zip – proszę go w razie problemów rozpakować do includes/. Tak samo z kodowaniem bazy danych – jeśli po aktualizacji zobaczymy krzaczki na stronie to w katalogu z paczką aktualizacyjną jest stary plik db-old.zip – proszę go w razie problemów rozpakować do includes/.

Jest trochę OBOWIĄZKOWYCH i sporo NIEOBOWIĄZKOWYCH zmian w templatce więc tych którzy używają niestandardowej templatki lub zmodyfikowali default odsyłam do pliku readme_update-polish.txt.

W związku ze sporą ilością zmian w templatce na stronie projektu SEOKatalog w zakładce KUP TERAZ po zalogowaniu można wykupić zlecenie aktualizacji/instalacji za 50zł + VAT – to głównie dla tych którzy nie potrafią lub którym nie chce się zrobić aktualizacji samodzielnie (przy większych ilościach katalogów do aktualizacji proszę już o kontakt na kontakt@seokatalogi.pl w sprawie negocjowania lepszej ceny).

Co dalej ? Najbliższe 2 tygodnie to pewnie wzmożony support dla osób które z aktualizacją same sobie nie poradzą oraz uzupełnianie niniejszego bloga o kolejne artykuły instruktażowe przedstawiające „ukryte” możliwości skryptu. Na pewno na dniach pojawi się również 2 część poradnika „jak stworzyć wartościowy katalog stron ?”… a potem ? Potem będziemy myśleć o wersji 1.41 😛

Opublikowano Administracja | Otagowano , , | Skomentuj

FAQ: Jak zainstalować SEOKatalog ?

 1. Rozpakuj i skopiuj pliki na serwer.
 2. Uruchom instalację wpisując adres np: twoja-domena.pl/install/install.php i postępuj wg. instrukcji tam zawartych.
 3. Nadaj specjalne prawa do zapisu i odczytu plikom (foldery: chmod-y 755 lub w szczególnych przypadkach 777; pliki: chmod-y 644 lub w szczególnych przypadkach 666):
  dla głównego folderu gdzie znajduje się skrypt – w celu stworzenia pliku config.php
  – dla katalogu files/ – w celu tworzenia map i backupów
  – dla katalogu cache/ – w celu tworzenia statycznych plików cache
  – dla katalogu templates/ i wszystkim plikom/folderom jakie się tam znajdują – w celu edycji plików przez PA
  – dla plików w katalogu languages/ – w celu edycji plików przez PA
 4. Podaj w instalatorze dane dostępowe do serwera bazy danych. Jeśli ich nie znasz skontaktuj się ze swoim hostingodawcą.
 5. Podaj w instalatorze dane administratora (login, hasło do PA)
 6. Podaj klucz licencyjny (jeśli nie posiadasz klucza skontaktuj się z autorem. Kontakt: kontakt@seokatalogi.pl)

Instalator automatycznie stworzy plik konfiguracyjny config.php i usunie katalog instalacyjny, jeśli jednak z jakichś przyczyn tego nie zrobi proszę stworzyć plik config.php na bazie pliku-szablonu config-sample.php a katalog instalacyjny usunąć.

Opublikowano Instrukcja, Kwestie techniczne | Otagowano , , , | Skomentuj

FAQ: Podczas instalacji dostaję komunikat o braku zainstalowanej biblioteki IonCube…

SEOKatalog do poprawnego działania potrzebuje zainstalowanej biblioteki IonCube. Kupując serwer pod nasz katalog proszę się upewnić że hosting spełnia te wymagania. Zazwyczaj wystarczy napisać do hostingodawcy żeby zainstalował lub udostępnił nam ten moduł. W OVH dodatkowo należy podać w pliku .htaccess 3 poniższe linie:

SetEnv IONCUBE 1
SetEnv ZEND_OPTIMIZER 0
SetEnv PHP_VER 5
Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , | Skomentuj

FAQ: Instaluje pod poprawnym adresem ale nadal otrzymuję komunikat o nieprawidłowym kluczu licencyjnym…

Jeśli instalujesz pod adresem z członem www. być może Twój serwer jest tak skonfigurowany że fizycznie wskazuje jednak na adres bez www. Spróbuj stworzyć subdomenę o nazwie www i w niej zainstalować skrypt.

Uwaga: problem powinien dotyczyć już tylko wersji < 1.4

Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , , | Skomentuj

FAQ: Dlaczego podczas instalacji katalogu pojawia mi się informacja o nieprawidłowym kluczu licencyjnym ?

Najczęstszym powodem jest instalacja katalogu pod adresem różniącym się częścią „www.” od adresu który podaliśmy w naszym panelu. Jeśli dla przykładu w panelu wygenerowaliśmy licencję dla adresu http://www.katalog-stron.pl to instalacja wykonywana spod adresu http://katalog-stron.pl będzie informowała nas o nieprawidłowym kluczu.

Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , | Skomentuj