Archiwum kategorii: Przemyślenia

Chargeback w PayPal a płatne wpisy…

Niedawno miałem do czynienia z tkz. chargeback w PayPal z powodu jednego „niezadowolonego klienta”. Jest to w zasadzie jedyny minus PayPala z punktu widzenia  sprzedawcy – każdy klient (a zwłaszcza taki który płaci kartą kredytową) może wpierw wykupić kod, dodać stronę do katalogu… a potem 1 kliknięciem „zażądać zwrotu kasy” co skutkuje natychmiastowym zablokowaniem tychże środków na naszym koncie PayPal do czasu rozpatrzenia sprawy (co przynajmniej w moim przypadku trwało prawie miesiąc). Dla porównania dodam tylko że w DotPay takie coś nie istnieje – tylko my jako odbiorca płatności możemy dokonać (automatycznie) zwrotu.

Sprawa dotyczyła bardzo małej sumy więc normalnie bym się „nie kłócił” tylko zwrócił kasę i „Panu już dziękujemy” ale pomyślałem sobie że przecież przez PayPal-a klient może sobie kupić droższy kod premium np. za 150zł – dobrzy byłoby więc wiedzieć jak wtedy radzić sobie w takich sytuacjach. Sprawa zakończyła się dla mnie (czyli właściciela katalogów) pomyślnie ale po kolei: (więcej…)

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano , , | 3 komentarzy

O dodawarkach słów kilka…

Kilka dni temu wystartował projekt o nazwie Linkcrawlers.pl który jest/będzie niczym innym jak automatem do SEOKatalogów opartych na reCaptcha. Co prawda autor narzędzia zapewnia że będzie dbał o jakość wpisów ale ja w to nie wierzę. Publiczne dodawarki prędzej czy później kończą jako zwykłe spamiarki.

W związku z tym proponuję już teraz przełączyć token w PA -> Konfiguracja -> Captcha -> na logiczny SecurImage (możemy sami definiować pytania i odpowiedzi np. „jaki jest kolor nieba?;niebieski”) lub opartą na flashu – iCaptcha (uwaga nowe tokeny dostępne dopiero od wersji 1.4 dlatego zachęcam do aktualizacji).

Ci którzy nie chcą jeszcze utrudniać życia tokenami normalnym użytkownikom mogą próbować blokować dodawarkę po IP gdy tylko zauważą pierwsze dziwne/nieprawidłowo dodane wpisy.

Dziś wypuściłem również kilka przeróbek/poprawek mających przynajmniej zmusić autora narzędzia do wyboru prawidłowych kategorii – kto zainteresowany eksperymentem zapraszam na kontakt@seokatalogi.pl lub z aktualnej paczki aktualizacyjnej/instalacyjnej niech przegra pliki includes/forms.php i forms-admin.php

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano , , , , | 1 komentarz

Za co tak naprawdę płacę w katalogach ?

Natchniony dzisiejszą dyskusją na forum PiO w temacie Ostro porypało właścicieli katalogów postanowiłem napisać kilka zdań od siebie. Sprawa dotyczy płatności w katalogach a raczej tego czy i kiedy powinny (a raczej mogą) być. Problem powraca co jakiś czas jak bumerang może więc warto przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie: za co tak naprawdę płacimy ?

  • Czy za mocny link stały z silnej domeny i w zadbanym katalogu ?
  • Czy może za rozpatrzenie tego wpisu i całą masę innych kosztów z jakimi wiążę się posiadanie katalogu ?

(więcej…)

Opublikowano Przemyślenia | Otagowano | 1 komentarz