FAQ: Jak w PA podpiąć płatności DotPay ?

SMS: W swoim panelu DotPay wybieramy opcję usługi sms z bocznego menu a następnie Dodaj nową usługę -> SMS zwracający kod dostępu do usługi -> Generowanie listy 8-mio znakowych kodów -> następnie wypełniamy wszystkie potrzebne dane. W kolejnym kroku system wygeneruje nam listę kodów które importujemy do SEOKatalogu w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodaj lub edytuj grupę -> na samym dole znajduje się opcja płatności -> wybieramy kody i wklejamy listę kodów. Uzupełniamy też pole informacyjne o płatności wpisując w nie numer i treść SMSa, koszt, link do regulaminu operatora płatności, obsługiwane sieci itd..

W każdej chwili możemy wygenerować kolejne paczki kodów jeśli w PA zauważymy że poprzednia paczka zaczyna się kończyć. Wystarczy wybrać opcję usługi sms z bocznego menu a następnie Lista usług -> klikamy na usługę -> Wygeneruj dodatkowe 2500 kodów do listy. Schemat dodawania ich do PA SEOKatalog-u identyczny jak wyżej.

Przelewy: W swoim panelu DotPay wybieramy opcję kody dostępu z bocznego menu a następnie Dodaj nowe konto -> Generowanie listy kodów -> następnie wypełniamy wszystkie potrzebne dane. W kolejnym kroku system wygeneruje nam link do transakcji i listę kodów które importujemy do SEOKatalogu w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodaj lub edytuj grupę -> na samym dole znajduje się opcja płatności -> wybieramy kody i wklejamy listę kodów. Uzupełniamy też pole informacyjne o płatności wpisując w nie link/button do transakcji, link do regulaminu operatora płatności itd..

W każdej chwili możemy wygenerować kolejne paczki kodów jeśli w PA zauważymy że poprzednia paczka zaczyna się kończyć. Wystarczy wybrać opcję kody dostępu z bocznego menu a następnie Lista kont -> klikamy na konto -> Wygeneruj dodatkowe 100 kodów do listy. Schemat dodawania ich do PA SEOKatalog-u identyczny jak wyżej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcja, Panel Administracyjny i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „FAQ: Jak w PA podpiąć płatności DotPay ?

 • Panie Mariuszu,

  Próbowałem podpiąć samemu płątności w dotpay.

  Z tego co czytałem w FAQ’u Pańskiego Seokatalogu, to te płatności można podpiąć tylko w ten sposób, żeby odbywały się za pomocą odnawianych kodów, nawet te sms’owe.

  Nie można tego uprościć, żeby obyło się bez kodów, tylko np. za pomocą opcji jaka jest w serwisie usługi sms dotpay, mianowicie „Treść sms’a przesyłana na e-mail lub adres internetowy”? Tak mam zrobione w portalu randkowym pokochani.pl i nie trzeba kodów ani do smsów ani do przelewów.

  Czy to naprawdę tak duży problem dla takiego projektanta jak Pan, żeby zrobić tę płatność bez kodów? Wierzę, że nie tylko Pan, ale i Pańscy klienci są mocno zajęci i wolą poświęcać swój czas na poważniejsze rzeczy niż właśnie pieprzenie się z kodami, proszę wybaczyć, ale dla mnie to jest tak samo mądre rozwiązanie jak opłacanie ubezpieczenia przez zus zamiast bezpośrednio odciągać je z podatków.
  Inna rzecz, że właśnie ja nie mogę się doczekać ostatnio na Pańską pomoc z konfiguracją płatności – ponoć należnej w ramach usługi instalacji.
  Ale może zanim w ogóle Pan mi z tym pomoże, to skoro faktycznie pracuje Pan nad rozwojem Seokatalogu, to może warto by zrobić płatność sms’em i przelewem bez tej dziecinady z kodami?

  Z poważaniem,
  Cezary Mordarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *