Archiwa tagu: mapa google

Google rezygnuje z klucza API do mapki

No i w sumie dobrze ale jak zwykle są z tym problemy. Co prawda mapka Google zaimplementowana w SEOKatalogu za pomocą API v2 wciąż działa to jednak w niektórych przypadkach dotyczących wpisów bez mapki wyrzuca ponoć taki błąd:

Rozwiązanie jest proste: PA -> Konfiguracja -> Katalog firm -> Ustawienia -> usuwamy klucz API.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | Skomentuj

FAQ: Jak włączyć mapkę Google ?

Mapkę Google możemy włączyć w PA -> Konfiguracja -> Katalog firm -> Ustawienia -> Mapa Google – tam też link do strony gdzie wygenerujemy swój własny google api key.

Mapkę można używać na 2 sposoby – albo przez lokalizację geograficzną (wtedy użytkownik podczas dodawania strony będzie mógł nanieść marker lokalizacji swojej firmy bezpośrednio na mapce) albo przez dane adresowe (wtedy system wyszuka wprowadzoną ulicę i miasto – ten system jest zdecydowanie mniej precyzyjny). Najlepiej jest oczywiście używać obu systemów naraz – wtedy wpierw brana pod uwagę jest lokalizacja geograficzna; jeśli ta jest pusta system naniesie marker na mapę za pomocą danych adresowych.

1 sposób – lokalizacja geograficzna: w PA -> Konfiguracja -> Katalog firm -> dodaj pole input z zaznaczoną dodatkową opcją „google map”

(więcej…)

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , | 9 komentarzy