Archiwa tagu: dotpay

FAQ: Jak w PA podpiąć płatności PayPal pośrednio przez DotPay ?

DotPay uruchomiło niedawno nową usługę pozwalającą zapłacić za usługę nie tylko przez popularne w Polsce przelewy ale także przez operatora PayPal. Jest to o tyle ciekawa opcja że możemy podpinając tylko płatności DotPay umożliwić swoim użytkownikom wykupienie kodów za pomocą kanału PayPal bez dodatkowych zabaw w Panelu Administracyjnym SEOKatalogu. Co więcej DotPay nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za taką pośrednią płatność.

Dokładna instrukcja konfiguracji konta PayPal w DotPay znajduje się > tutaj

Po stronie SEOKatalogu nie musimy wykonywać NIC WIĘCEJ niż to co opisane w instrukcji podpinania płatności DotPay.

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 5 komentarzy

FAQ: Jak stworzyć wpisy MULTI ?

Wpisy MULTI charakteryzują się tym że za pomocą jednego kodu można dodać wpis do wszystkich katalogów danego użytkownika. Aby stworzyć grupę MULTI tworzymy u swojego operatora płatności (np. DotPay) jedną usługę która będzie wspólna dla wszystkich katalogów.

Następnie importujemy TĄ SAMĄ paczkę kodów do wszystkich swoich katalogów w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów (dokładna instrukcja > tutaj). Tak samo we wszystkich swoich katalogach w polu informacji wpisujemy TEN SAM numer SMS/link do przelewu. Warto w polu informacji o płatności wpisać również listę wszystkich katalogów do których dodający będzie mógł dodać wpis za pomocą tego jednego kodu.

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , , , | Możliwość komentowania FAQ: Jak stworzyć wpisy MULTI ? została wyłączona

FAQ: Jak w PA podpiąć płatności DotPay ?

SMS: W swoim panelu DotPay wybieramy opcję usługi sms z bocznego menu a następnie Dodaj nową usługę -> SMS zwracający kod dostępu do usługi -> Generowanie listy 8-mio znakowych kodów -> następnie wypełniamy wszystkie potrzebne dane. W kolejnym kroku system wygeneruje nam listę kodów które importujemy do SEOKatalogu w PA -> Konfiguracja -> Grupy wpisów -> dodaj lub edytuj grupę -> na samym dole znajduje się opcja płatności -> wybieramy kody i wklejamy listę kodów. Uzupełniamy też pole informacyjne o płatności wpisując w nie numer i treść SMSa, koszt, link do regulaminu operatora płatności, obsługiwane sieci itd..

W każdej chwili możemy wygenerować kolejne paczki kodów jeśli w PA zauważymy że poprzednia paczka zaczyna się kończyć. Wystarczy wybrać opcję usługi sms z bocznego menu a następnie Lista usług -> klikamy na usługę -> Wygeneruj dodatkowe 2500 kodów do listy. Schemat dodawania ich do PA SEOKatalog-u identyczny jak wyżej. (więcej…)

Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | 1 komentarz