Witam i zapraszam…

…na oficjalny blog projektu SEOKatalog. Od rozpoczęcia prac nad tym projektem minęło już ponad rok i uznałem że dotychczasowy dział FAQ na głównej stronie projektu może być niewystarczający zwłaszcza gdy uwzględnimy zupełnie nowe możliwości jakie zaoferuje najnowsza wersja 1.4.

Tytułem wstępu może szybciutko wytłumaczę (a w zasadzie skopiuję tekst ze strony głównej projektu :)) czym jest SEOKatalog:

SEOKatalog to nowoczesny skrypt do tworzenia rozbudowanych katalogów stron lub firm. SEOKatalog powstał na bazie skryptu otwarty.pl mini mod v2.0 jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na nowe, bardziej rozbudowane modyfikacje. Najważniejszą zaletą SEOKatalogu jest jego otwarta idea – projekt powstał w całości w oparciu o propozycje jego użytkowników i tak będzie nadal.


A co znajdziecie na samym blogu ? Głównie porady, wskazówki i triki jak wykorzystać całą paletę możliwości skryptu. Czasem przy odrobinie wysiłku i cierpliwości można wyczarować coś więcej niż zwykły katalog stron ale do tego trzeba już niestety „pogrzebać” trochę w kodzie a nie każdy wie co i gdzie. Mam nadzieję że moje artykuły okażą się pomocne zwłaszcza że skrypt nie doczekał się klasycznej instrukcji (zresztą kto ją czyta?).

Prócz artykułów poświęconych samemu skryptowi na blogu będą się pojawiać również informacje ogólnie dotyczące katalogów stron i firm. Postaram się odpowiedzieć na pytania: czego unikać przy stawianiu i późniejszym prowadzeniu katalogu? na co zwrócić szczególną uwagę? Itd. – innymi słowy: jak stworzyć wartościowy katalog stron? Być może dla wielu są to informacje nieprzydatne ale w dobie powstających codziennie standardowych „zielonych” trochę refleksji na ten temat bardzo się niektórym przyda.

Na koniec od czasu do czasu dorzucę jeszcze jakiś artykuł zawierający darmowe kody do różnych płatnych katalogów, napiszę jakiegoś news-a itp. Generalnie postaram się żeby na blogu coś się działo. Nie przedłużając zapraszam do lektury i komentowania/sugerowania/oceniania (niepotrzebne skreślić).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *