Uffff…w końcu skończyłem wersje 1.4 beta :)

Znacznie później niż zamierzałem ale cóż… wypadki losowe i chyba nieco za dużo zmian jak na jedną aktualizację. Na początku przyszłego tygodnia roześlę aktualizację do kilku testerów którzy zgłosili się najwcześniej, później następni, następni aż w momencie w którym żaden nowy nie znajdzie żadnego błędu wypuszczę finalną wersję.

Po co to wszystko skoro poprzednie aktualizacje pojawiały się od razu ? Głównie żeby uniknąć konieczności rozsyłania „setek” poprawek których nie chce się już wrzucać zwłaszcza tym którzy dysponują dużą ilością katalogów.

Ta aktualizacja wprowadza sporo nowości (więcej w changelogu) głównie w panelu administracyjnym. Moderacja nowych wpisów jest teraz jeszcze szybsza i przyjemniejsza. Być może będzie nawet mała rewolucja jeśli chodzi o katalogowanie stron a to za sprawą prostego systemu sprawdzania unikalności opisu – teraz wystarczy parę sekund, 1 klik, szybki rzut oka i dziękujemy duplikatom. Inną rewolucją w katalogowaniu na 100% będą „tajne kody płatności” – dzięki temu osoby które poważnie podchodzą do katalogowania otrzymają (przynajmniej ode mnie) kody uprawiające do dodania stron z pominięciem płatności. Ciekawe jak wpłynie to na rynek (a raczej cennik) tego typu usług…

W nowej wersji znalazło się też sporo dodatków spośród których wymienić warto m.in. mapkę Google która może działać na 2 sposoby (lokalizacja geograficzna lub adres). Mapka województw też powinna być użyteczna zwłaszcza dla tych którzy tworzą firmowe katalogi stron. Doszło też kilka nowych boxów, preferencji wpisów (m.in. wpis najwyżej na stronie głównej) dzięki czemu mam nadzieję będą powstawać kolejne unikalne katalogi stron.

Wspomnę na koniec jeszcze o nowych zabezpieczeniach przed dodawarkami – wersja 1.31 (z WYŁĄCZONĄ reCaptchą) chwilowo padła ofiarą jednego automata co dało mi wówczas sporo do myślenia. Nową wersję wyposażyłem więc prócz reCaptchy w kolejne 2 tokeny do wyboru – jeden oparty na flashu; drugi na pytaniach/odpowiedziach definiowanych przez samego administratora. To powinno skutecznie ochronić nasze katalogi przed spamem na dłuuuugi czas.

OK – tyle w temacie. Przepraszam za te spore opóźnienie i proszę o jeszcze kilka tygodni cierpliwości bo naprawdę warto :)

Tymczasem wrzucę na bloga jeszcze kilka artykułów FAQ opisujących nowe możliwości tak aby testerzy mieli co testować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracja i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Uffff…w końcu skończyłem wersje 1.4 beta :)

 • No brawo brawo :) mam nadzieję, że wszystko wyszło super, tak jak opisane. Tylko jak ściągnąć wersję beta do testów? :)

  Nie wiem, czy zostały wprowadzone zmiany odnośnie panelu administratora (logowanie do tej pory było z tego samego poziomu dla usera i admina), ale jeśli nie to podam swój pomysł (już go z resztą podawałem przez kontakt :) )

  Pozdrawiam

 • > Tylko jak ściągnąć wersję beta do testów?

  Nową wersję będę samodzielnie wysyłał do poszczególnych testerów.

  > ale jeśli nie to podam swój pomysł (już go z resztą podawałem przez kontakt :) )

  Pamiętam :)