Archiwa tagu: pingowanie

FAQ: Podczas moderacji nowych wpisów po zatwierdzeniu wyboru skrypt długo się wykonuje a czasem nawet zrywa połączenie

Najczęstszym powodem nagłego zerwania przez serwer wykonywania się skryptu podczas moderacji jest zbyt niski limit czasu na wykonanie skryptu – set_time_limit.

Najwięcej czasu zajmuje:

  • Pingowanie: proszę w PA -> Konfiguracja -> Pingowanie sprawdzić czy nie mamy wpisanej zbyt dużej liczby adresów do spingowania. Jeśli trzymamy katalog na zwykłym serwerze shared sugeruje zostawić tylko 1 adres (http://blogsearch.google.com/ping?url=)
  • Wysyłka maili: być może serwer ma ustawiony limit na ilość wysyłanych maili w tak krótkim czasie. W tej kwestii proszę kontaktować się z administracją hostingu.
  • Tworzenie tagów: jeśli nasza baza jest już sporych rozmiarów (> 5000 wpisów) ilość danych do przeliczenia przez skrypt jest już ogromna i standardowe 30 sekund na wykonanie jednego skryptu może być niewystarczające. Tutaj jedynym rozwiązaniem jest już albo zwiększenie set_time_limit przez administrację hostingu albo poszukanie mocniejszego serwera.
Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , , , | Możliwość komentowania FAQ: Podczas moderacji nowych wpisów po zatwierdzeniu wyboru skrypt długo się wykonuje a czasem nawet zrywa połączenie została wyłączona