Archiwa tagu: pagerank

Google namieszało z PageRank…

…a ja muszę to odkręcać 😛

Po chwilowej panice kiedy wszystko wskazywało na to że to już koniec kochanego paseczka okazało się że Google zmienił tylko nazwę hosta z którego wartość PR jest pobierana. Było: toolbarqueries.google.com/search – jest: toolbarqueries.google.com/tbr. Tym samym narobili nam właścicielom katalogów trochę kłopotu bo trzeba zaktualizować plik includes/pagerank.php do czego niniejszym zachęcam. Plik jest do pobrania TUTAJ lub z paczki aktualizacyjnej/instalacyjnej.

Opublikowano Poprawki | Otagowano , | 16 komentarzy

FAQ: Dlaczego nie pobiera mi PageRank i/lub statystyk BL ?

Najczęstszym (i właściwie jedynym) powodem jest czasowo nałożony przez Google/Yahoo ban na IP serwera za zbyt dużą ilość odpytań o wartość PR/BL. Ban najczęściej zostaje zdjęty po 24h ale czasem może potrwać dłużej.

Proszę pamiętać że konto shared współdzieli IP z setkami innych kont na tym serwerze i o ban jest bardzo łatwo (stąd informacja w wymogach instalacyjnych o to żeby postarać się o „w miarę unikalne” a najlepiej dedykowane IP).

Jeśli posiadamy konto SEO z wieloma IPkami do wyboru możemy w PA -> Konfiguracja -> Ustawienia główne -> pobieranie treści: curl() wpisać listę tychże IPków – wtedy skrypt za każdym razem wysyłając zapytanie do wyszukiwarki będzie losował nowe IP (uwaga: modyfikacja dostępna od wersji 1.4).

Opublikowano Instrukcja, Problemy techniczne | Otagowano , , , , , | Skomentuj

Poradnik: część 1 – pomysł, domena i serwer

Zaczynam cykl artykułów w formie poradnika w którym postaram się odpowiedzieć na pytanie: jak postawić własny wartościowy katalog stron ? W necie generalnie brak tego typu opracowań – znalazłem jedynie zgredowy artykuł Jak postawić dobrze … katalog ? który koniecznie polecam przeczytać.

Powyższy artykuł nie wyczerpuje jednak tematu do końca stąd pomysł na mój własny cykl porad i wskazówek. W poradniku postaram się zebrać głównie własne spostrzeżenia i obserwacje, to co udało się wygrzebać w archiwach forum PiO ale także to czym podzielili się ze mną najwięksi właściciele katalogów w Polsce (podziękowania dla zgreda i lukas-a) :) Nie wszystko przypomnę sobie od razu dlatego artykuły będę co jakiś czas aktualizował o nowe informacje. Całość podzielę też na kilka części żeby łatwiej było wyszukać to co potrzebne a materiału do omówienia jest naprawdę sporo.

(więcej…)

Opublikowano Poradnik | Otagowano , , , , , , , , | 9 komentarzy

FAQ: Jak zrobić żeby pagerank strony był widoczny w liście wpisów ?

W plikach templatki gdzie występuje lista wpisów m.in. templates/default/ home.php, cat.php i sub.php proszę wstawić linię w pętli:

   
<? $sites = sites(); for ($i=0; $i<count($sites); $i++) : ?>
[..........................................]
<p>PageRank: <img src="http://<?=$GLOBALS['url'];?>/images/pr/<?=pagerank($sites[$i]['url'], $sites[$i]['pr'], $sites[$i]['pr_date']);?>.gif" alt="" /></p>     
[..........................................]
<? endfor; ?>

oraz na samej górze linię:

         
<? require_once($GLOBALS['url_dir'].'includes/pagerank.php'); ?>
Opublikowano Instrukcja, Zmiany w templatce | Otagowano , | Skomentuj

FAQ: Jak włączyć zadania cron-jobs ?

SEOKatalog posiada kilka modułów do automatycznego sprawdzania niektórych wartości. Aby skorzystać z tych opcji proszę podać w Panelu Administracyjnym swojego hostingu w zakładce cron-jobs (w DirectAdmin na samym dole w grupie Zaawansowane opcje) polecenie:

 • dla aktualizatora wartości pagerank: /usr/bin/lynx ––dump ”http://adres-katalogu.pl/crons/cron-pagerank.php”; >/dev/null 2>&1 najlepiej co minutę czyli Minute: *
 • dla sprawdzania linka zwrotnego: /usr/bin/lynx ––dump ”http://adres.pl/crons/cron-backlink.php”; >/dev/null 2>&1 najlepiej co 5 minut czyli Minute: */5
 • dla sprawdzania ważności wpisów PREMIUM: /usr/bin/lynx ––dump ”http://adres.pl/crons/cron-premium.php”; >/dev/null 2>&1 najlepiej co 5 minut czyli Minute: */5
 • do wysyłki mailingu: /usr/bin/lynx ––dump ”http://adres.pl/crons/cron-mailing.php”; >/dev/null 2>&1 najlepiej co minutę czyli Minute: *

gdzie adres-katalogi.pl wpisujemy swój adres pod którym jest zainstalowany katalog.

Uwaga: ścieżka do LYNXa /usr/bin/lynx ––dump w każdym hostingu może być inna dlatego w razie problemów proszę skontaktować się z hostingodawcą i dowiedzieć się jaka jest prawidłowa lokalizacja!

Opublikowano Instrukcja, Kwestie techniczne | Otagowano , , , | 11 komentarzy