Archiwa tagu: pageglimpse

PageGlimpse kończy działalność :(

Taką oto wiadomość dostałem dziś na e-mail:

Dear PageGlimpse User,

After more than three years of providing the best FREE web page thumbnails capture service on the web, we’re sorry to announce that we have to shut it down. As traffic and cost increases we had to make a very difficult decision. Shutting this service down would allow us to invest more time in other projects we currently have. Effective December 15, 2010, web thumbnails placed on web pages using PageGlimpse will not be displayed anymore. The WordPress plugin will stop functioning as well.

We would like to thank you for your interest and support of PageGlimpse.

As of today we are putting PageGlimpse up for sale, and we would like to entertain offers to acquire the technology and related assets. We are serving over 100 million API requests each month, and we have thousands of users using the service today. If we are unable to find a buyer for the service, we will be shutting it down and the technology would be used for other projects we have. If you’re interested in buying the PageGlimpse service and all related assets, send an email to contact@pageglimpse.com.

Regards,

Marcio Castilho CEO & Co-Founder PageGlimpse.com

Całe szczęście że w wersji 1.4 zabezpieczyłem skrypt na wypadek takiego problemu i możecie już teraz przełączyć miniaturki na system shrinktheweb.com w PA -> Konfiguracja -> Wygląd, nie zmienia to jednak faktu że trzeba będzie poszukać kolejnego dostawcy (jeśli jakiegoś znacie proszę o kontakt).

Problem jest jednak poważny bo PageGlimpse było najlepszym dostawcą darmowych miniaturek (nawet mimo częstych awarii). Oczywiście istnieją inni operatorzy ale żaden z nich „darmowo” nie zapewni nam miniaturek w tak dużym formacie.

Pewna jest także mini aktualizacja za jakiś czas z dodatkową opcją cachowania miniaturek na własnym serwerze – co prawda nie uchroni to nas przed podobnymi problemami w przyszłości ale przynajmniej stare wpisy będą miały już zagwarantowane miniaturki.

Całe szczęście że w wersji 1.4 zabezpieczyłem skrypt na wypadek takiego problemu i możecie już teraz przełączyć miniaturki na system http://shrinktheweb.com w PA -> Konfiguracja -> Wygląd, nie zmienia to jednak faktu że trzeba będzie poszukać kolejnego dostawcy (jeśli jakiegoś znacie proszę o kontakt).
Opublikowano Miniaturki | Otagowano , | 1 komentarz

FAQ: Jak włączyć miniaturki na stronie ?

Aktywować miniaturki możemy w PA -> Konfiguracja -> Wygląd – mamy następujący wybór:

  • system pageglimpse.com – rejestrujemy się na stronie i tam wygenerowany, prywatny klucz Devkey kopiujemy do PA
  • system shrinktheweb.com – rejestrujemy się na stronie i tam wygenerowany, prywatny klucz Access Key kopiujemy do PA (uwaga: modyfikacja dostępna od wersji 1.4)
  • własny system – wpisujemy adres URL który musi się kończyć się zmienną GET w której ma być zawarty adres strony której miniaturkę chcemy wywołać np. http://images.pageglimpse.com/v1/thumbnails?size=large&devkey=52cdb258319a56011898c3f22c4b4d0d&url= (uwaga: modyfikacja dostępna od wersji 1.4)
Opublikowano Instrukcja, Panel Administracyjny | Otagowano , , | Skomentuj