FAQ: Jak zrobić żeby opis strony w liście wpisów np. na stronie głównej był skrócony – powiedzmy do 250 znaków a pełna wersja dostępna była dopiero na podstronie szczegółów wpisu ?

W plikach templatki gdzie występuje lista wpisów m.in. templates/default/ home.php, cat.php i sub.php proszę odnaleźć fragment kodu:

         
<?=encode($sites[$i]['description']);?>

i zamienić na:

         
<?=mb_substr(encode($sites[$i]['description']), 0, 250, $GLOBALS['lang'][0]);?>

gdzie ‚250’ oznacza próg ilości znaków po którym tekst zostanie „ucięty”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Instrukcja, Zmiany w templatce i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „FAQ: Jak zrobić żeby opis strony w liście wpisów np. na stronie głównej był skrócony – powiedzmy do 250 znaków a pełna wersja dostępna była dopiero na podstronie szczegółów wpisu ?

 • Witam,
  jak zrobić przycięcie tekstu w sposób taki aby np po 50 wyrazach był ucinany tekst a na końcu widniał wielokropek.

 • Nie da się dla 50 wyrazów – da się żeby po 50 znaku tekst był ucinany a wielokropek to po powyższym kodzie wystarczy wpisać „…” :)

 • A co zrobić, żeby to samo było w zakładkach najnowsze, popularne oraz najlepsze?

 • Identycznie tylko w plikach new.php, pop.php i top.php :)

 • Oczywiście, że się da po 50 wyrazach. Tylko trzeba funkcję bardziej rozbudować żeby np. wrzucała tekst do tablicy, elementy żeby były rozdzielone znakiem spacji i na koniec wyświetlała 50 elementów.

 • Nie no w ogóle to jasne że się da :)

  Mnie chodziło że w oparciu o aktualnie dostępny, prosty kod jest to nie do zrobienia ale jeśli ktoś zna phpa to faktycznie nic trudnego :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *